Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 635 Memur Alacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur personel alımı gerçekleştiriyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinin memur personel ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 635 adet Açıktan Personel alacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinin personel ihtiyacını karşılama adına açıktan toplamda 635 adet Memur Personel Alacak. ALınacak olan 635 adet personel farklı bölümlerde ve tüm Türkiye genelindeki illerde alımı yapılacaktır. Her boş kadronun alınacak il ve ilçesi farklı olup bu ayrıntılara ilanın tam metninden ulaşabilirsiniz. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı alacağı personelleri yapılacak olan Giriş Sınavı ile belirleyecektir. Alımlar açıktan atama biçiminde olacak olup Sınava son başvuru tarihi 09 Aralık 2015 tir. Açıktan ataması yapılacak olan 635 kişilik bo kadro ile sınava girebilmek için bazı genel şartlar ve özel şartlar vardır. Özel şartlar, Genel şartlar, Sınav bilgileri ve başvuru bilgileri şöyledir;

KADROLAR:

Mühendis: Merkez Teşklatına alınacak olup 6. Derecede TH Sınıfı, KPSSP3 puan türünden puana sahip 10 adet Mühendis,Avukat: Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine alınacak olup, 6,7. Dereceli AH Sınıfı ve KPSSP3 puan türünden puana sahip olan 15 adet Avukat,Tüketici Hakem Heyeti Raportörü: Ticaret il Müdürlüklerine alınacak olup, 7,8. dereceli GİH Sınıfı KPSSP3 puan türüne sahip 25 adet Tüketici Hakem Heyeti Raportörü,Tüketici Hakem Heyeti Raportörü: Ticaret il Müdürlüklerine alınacak olup, 10.. dereceli GİH Sınıfı KPSSP3 puan türüne sahip 25 adet Tüketici Hakem Heyeti Raportörü,Muayene Memuru: Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine alınacak olup, 7,8. Dereceli GİH sınıfı KPSSp3 puan türüne sahip 50 Muayene Memuru,Muhafaza Memuru:Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine alınacak olup, 7,8. Dereceli GİH sınıfı KPSSp3 puan türüne sahip 300 adet Muhafaza Memuru,Memur : Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine alınacak olup, 7. Dereceli GİH sınıfı KPSSp3 puan türüne sahip 150 adet Memur,Memur : Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine alınacak olup, 7,8. Dereceli GİH sınıfı KPSSp3 puan türüne sahip 50 adet Memur,Şoför: Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerine alınacak olup, 11. Dereceli GİH sınıfı KPSS94 puan türüne sahip 10 adet Şoför,Olmak Üzere toplamda 635 adet en az lise mezunu Memur Personel alınacaktır.

GENEL NİTELİKLER:

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki yer alan şartları taşıyan adaylar,2014 yılında ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olan adaylar ve KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP94 puan türünden puan almış olan adaylar,

BAŞVURULAR:Sınava Başvuruda bulunacak olan adaylar, 30 Kasım 2015 tarihi ile 09 Aralık 2015 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Bakanlığın kurumsal internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Başvuru onaylandıktan sonra gerek aday tarafından gerekse Bakanlıkça herhangi bir değişiklik yapılması mümkün değildir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin