“HALİL İBRAHİM SOFRASI” AKÇAKOYUN’DA

Karacabey’in 85 mahallesinde, ‘Halil İbrahim Sofrası’ ismi verilen vatandaş buluşmalarını hız kesmeden sürdüren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Akçakoyun Mahallesi’nde etkinliklere yeni bir halka daha ekledi. Sabah namazı sonrası mahalle kahvesinde kurulan sofrada, vatandaşlarla aynı masayı paylaşarak sorun ve çözüm önerilerini dinleyen Başkan Özkan’a, vatandaşların ilgisi de yoğun oldu.


 ‘Mobil Başkan’ sloganı ile yola çıkarak,  ‘Halil İbrahim Sofrası’ etkinlikleri kapsamında ilçenin dört bir yanında vatandaşlarla bir araya gelen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, mahalle sakinleriyle buluşmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, son olarak Akçakoyun Mahallesi’ne giderek, ‘Halil İbrahim Sofrası’ etkinliklerine yeni bir halka daha ekledi.

Başkan Ali Özkan, Akçakoyun Camii’nde kılınan sabah namazı sonrası, mahalle kahvesinde kurulan sofrada vatandaşlarla aynı masayı paylaşarak, mahalle sakinlerinin sorun ve çözüm önerilerini dinledi.

Ortak Akılla Karacabey’i Geliştirmeye Devam Edeceğiz

‘Halil İbrahim Sofrası’ ismini verdikleri vatandaş buluşmalarında, merkez – kırsal ayırt etmeden, tüm mahalleleri ziyaret etmeyi amaçladıklarına vurgu yapan Başkan Ali Özkan; “Toplantılarımızın bir yenisini daha bugün Akçakoyun Mahallemizde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Karacabey Belediyesi olarak, meclis üyelerimizle beraber çeşitli vesilelerle, vatandaşlarımızla bir arada olmaya çalışıyoruz. Bu vesilelerden bir tanesi de organize ettiğimiz sabah kahvaltıları. İlçemizdeki 85 mahallede kahvehanelerde, camilerde bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Belediyemizden tüm isteklerinizi dinlemeyi, sizlerle beraber bunları değerlendirmeyi ve çözüm yollarını da ‘ortak akılla’ geliştirmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Gurur Duyduk

Belediye başkanı ile aynı masayı paylaşmaktan ve sorunlarını aktarmaktan duydukları memnuniyeti aktaran vatandaşlar ise “Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsüne kavuşmamız ve modern belediyecilik imkânlarından faydalanmanın yanı sıra, yetkililerin mahallemize gelerek bizleri dinlemesinden büyük gurur duyduk. Taleplerimizin birinci ağızdan belediye başkanına aktarılması, sorunların çözümü konusunda da faydalı sonuçlar ortaya koyacaktır. Kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan, programın sonunda Akçakoyun Mahallesi Muhtarı Şerafettin Üner, Başkan Ali Özkan’a çiçek takdiminde bulundu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin