HALK ARENASI İptal Edildi

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz bir basın bildirisi yayımlayarak, Halk Tv.de pazar günü yayınlanması planlanan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Gazeteci TV program yapımcısı Uğur Dündar’ın sorunlarını yanıtlayacağı yayının iptal edildiğini duyurdu.

Türkyılmaz şöyle dedi:

Ankara’da yaşanan hain terör saldırısını nefret ve şiddetle kınıyorum. Saldırıda yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu olaylar bir kez daha “BARIŞ”ın önemini hatırlatmıştır.

Barışın ve Kardeşliğin Başkenti MUDANYA’dan “SONSUZADEK BARIŞ” diye haykırmaya devam edeceğiz.

Mudanya Mütarekesi’nin İmzalanması’nın 93. Yıldönümü nedeniyle 11 Ekim 2015 Pazar günü Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirmeyi planladığımız Gazeteci-Yazar Uğur DÜNDAR’ın hazırlayıp sunduğu ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun canlı yayın konuğu olacağı “Halk Arenası” programı ile “Mudanya Mütarekesi ve Sonuçları Konulu Panel”, Ankara’da yaşanan üzücü olaylar nedeniyle iptal edilmiştir.

Mudanya Mütarekesi’nin 93. Yıldönümü etkinlikleri sadece resmi programla sınırlandırılmıştır. Bu kapsamda saat: 10.30’da Mütareke Meydanı’nda Protokol Kutlama Programı gerçekleştirilecektir. Tüm halkımızın duyarlılık göstererek katılım sağlamalarını bekliyoruz.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin