HALK EĞİTİMİ MRK.NİN CUMHURİYET AYIBI…


CUMHURİYETİMİZE DOKUNMAYINIZ!


KARACABEY HALK EĞİTİMİ MERKEZİ CUMHURİYET LEVHASINI  NEDEN İNDİRDİ ?

Karacabey’in en merkezi yeri olan Cumhuriyet Alanı’ndaki tarihi binada hizmet vermekte olan Karacabey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün  balkon demirlerinde yıllardır asılı bulunan üzerindeki Ay-Yıldız  ve Al rengiyle Türk Bayrağı görünümlü Türkiye Cumhuriyeti’nin  Yaş Yılı levhası şaşırtıcı ve üzücü bir şekilde  yerinden kaldırıldı.

2Her yıl  cumhuriyetin kuruluş günü olan 29 Ekim’de üzerinde yazılı olan yılın yenilenmesi gereken levha kaldırılmadan önce üzerinde,  Cumhuriyetimiz önümüzdeki 29 Ekim’de  93 yaşına girecek olmasına karşın hâlâ  “Türkiye Cumhuriyeti’nin Doksan birinci yılı”  şeklinde yazı bulunuyordu. Kaldırılan levhanın ters çevrilerek, yine balkonda duvara dönük bir şekilde bırakıldığı  da fotoğrafta açık bir şekilde görülüyor. Bu da levhanın yazım işi için sökülmediğinin bir göstergesi olsa gerek.

CUMHURİYET’İN YAŞI DOĞRU YAZILARAK LEVHA DERHAL YERİNE ASILMALIDIR !1

Karacabey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü yetkililerinin Cumhuriyet levhasını kasıtlı olarak kaldırmış olabileceklerini düşünmek bile istemiyoruz. Bilindiği gibi, birileri daha önce  de okullarımızda okunan andımızı, önemli kurumlarımızdan “TC” ibaresini daha önce kaldırmıştı. “Ama cumhuriyetimize asla dokundurtmayacağımız bilinmelidir” diyor ve dileğimizin, kaldırılan levhada gerçekçi olmayan cumhuriyet yaşının doğrusunun  yazılarak, en kısa zamanda  yıllardır görmeye alışkın olduğumuz yerine asılmasıdır.catscccccc

Lütfen Paylaşın ve Beğenin