Halk Günü uygulaması başlıyor

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, vatandaş odaklı hizmet anlayışı kapsamında her Perşembe günü halkla buluşacak.


Mustafakemalpaşa’da yürütülen birçok projede katılımcı bir yönetim anlayışını ön planda tutarak çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, vatandaşlarla daha kaliteli zaman geçirmek, halkın görüş ve önerilerini dinlemek, sorunlara çözüm bulmak ve hizmetlerin daha sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla Perşembe günlerini ‘Halk Günü’ olarak belirledi.

‘Şimdi Söz Sizde’ sloganıyla başlayan yeni uygulamayla vatandaşlar,  randevu almaksızın her hafta Perşembe günleri saat 14-16 arası Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek ‘Halk Günü’nde istek ve önerilerini Başkan Sadi Kurtulan ve belediye bürokratlarına ilk ağızdan iletebilecek.

‘Sorunlara ilk elden çözüm’

Bugüne kadar yaptıkları her hizmette ‘önce insan’ ilkesini benimsediklerini söyleyen Başkan Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşalılarla dertleşme imkânı bulacakları bu yeni uygulamanın sorunların çözümü noktasında kendilerine büyük katkıları olacağını belirtti.

Sosyal belediyecilik anlayışına uygun bir şekilde hareket ettiklerini belirten Başkan Kurtulan: “ Göreve geldiğimizden beri kapılarımız sonuna kadar her zaman halkımıza açık oldu. Şimdi de öyle olacak. ‘Halk Günü’ uygulamasıyla amacımız hemşerilerimizle daha sağlıklı zaman geçirebilmek. Halk ile belediye arasında var olan bağın daha da güçlenmesini istiyoruz. Şeffaf, katılımcı, demokratik bir belediyecilik böyle bir uygulamayı gerektiriyor. Halkın yöneticilerine ulaşmasında bürokratik engelleri artıran değil, bu engelleri en aza indiren bir belediyecilik anlayışını tüm çalışmalarımıza egemen kılacağız. Halkı sorunların çözüm süreçlerine dâhil etmek, her şeyden önce vatandaşların size ulaşabilirliliğiyle mümkündür. Biz bu sistemi oturtacağız ” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Halk Günü toplantılarının ilki 16 Kasım Perşembe günü yapılacak.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin