HANİ ÖZKAN’IN 3 “T”sinden BİRİ TURİZMDİ ?

Sayın ve değerli takipçilerimizden A.B. “Karacabey ile ilgili konulara en çok siz değiniyorsunuz. Bu yüzden Faruk Erginer’e ait yazı ve fotoğrafı bilginiz olsun diye size gönderiyorum” notuyla özelimize iletmiş. Yazı aynen şöyle:
FARUK ERGİNER:1 eylül salı akşamı saat 22.00 da, 2 üniversiteli gezgin arkadaş Kapıdağ yarım adasına gitmek için bisikletleri ile Bursa’dan çıktıkları yolda Karacabey’de mola vererek konaklamak istediler ve sosyal medyadan bana ulaşarak yardım istediler. bende kendilerini karşılayıp Karacabey Atatürk kültür parkında güvenli bir şekilde konaklayacaklarını düşünerek kendilerini oraya götürdüm. durumu parkta görevli zabıta ve güvenlik arkadaşlara izah ettim. onlarda amirlerine sormaları gerektiğini söylediler. amirleri ile bende telefonda görüşerek mühendislik öğrencisi bisikletli gezgin 2 genç arkadaşın 70 km bisiklet kullanıp Bursa’dan geldiklerini ve bir gece parkta kamp atıp sabahın ilk ışıkları ile Kapıdağ yarımadasına doğru devam edeceklerini ve bu tarz olayların desteklenirse Karacabey’in imajı açısından da olumlu olacağını söyleyerek durumu izah ettim. o da zabıta müdürü Hasan Genç’e sorması gerektiğini söyledi. biz de gezgin arkadaşlarla birlikte parkta telefon bekledik bu arada görevli arkadaşlar bize içecek ikramında bulundular. daha sonra telefon geldiğinde parka kamp kurmaları için mesai saatlerinde belediyeye dilekçe verip izin almaları gerektiğini söyledi ve telefonu kapattı. ben de kendilerini 1 gece spor atölyesinde misafir ettim. Bu tarz hareketlerin desteklenmesi gerekirken böyle sorumluluktan kaçarak engel olunması bir gezgin ve spor adamı olarak beni üzdü. umarım ilçemizde bu tarz olaylar bürokrasiye takılmadan gençleri teşvik edici şekilde desteklenir. bu tarz olayların bir daha ilçemizde yaşanmaması için sizlerle paylaşmak istedim.

BU DA BİZİM NOTUMUZ:

Turizm, Tarım ve Teknoloji projeleri ile Karacabey’i adeta uçuracağını iddia ederek göreve gelen Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, üç “T” balonları bir bir sönmektedir. Turizm’in hali yukarıda anlatıldığı gibidir .Longoz’a yolcu taşıyacak BUDO Motorları hayal çıkmıştır. Tarımı anlatan 2. “T” de ise domates üreticisinin perişanlığı bu sayfalara sığmaz. Ya üçüncü “T” olan teknoloji? O nerelerde ki? Pek ortalarda göremiyoruz da !
Turizmde sadece belli kesimin kullandığı Kurşunlu- Malkara-Yeniköy yolu, anlatıla anlatıla bitirilememektedir. Elbette o da gereklidir ama. Karacabey’in kent içinde kaldırımı olmayan sokakları, kaldırıma park eden araçları ne yapacağız? Örnek mi? İşte 149 nolu sokak. Geçende trafik keşmekeşliğini yazdık. Aldıran bile yok. Bu sokakta ışıklara doğru gelişte sağdaki lambalar asma yaprakları altında kaldığından sürücülerce görülememektedir. Yetkili bir Allah’ın kulu bunu nasıl fark etmiyor…? Anlamak olanaksız..
Bu arada haksızlık edip, tüm olumsuzlukların suçlusu olarak sayın Özkan’ı göstermek de doğru bir davranış olmayacaktır. Salt başkan her şeye yetemez ki…Bilgili, yetenekli ve bilinçli elemanların yokluğu yaşanan sıkıntıların başlıca nedenidir.Örneğin yukarıda anlatılan olayda sorumlu olan Zabıta Amiri Hasan Genç’tir. İki gezgini bir gece, üstelik koskocaman parkta konuk etme sorumluluk ve yetkisini kendisinde göremiyor ise o makamı boş yere işgal etmeyip, derhal istifa etmelidir. Bu konuda sorumluluk almak istemediğinde ise kendisinde mevcut olması gereken başkanın telefonunu aramak ikinci bir seçenek olmalıydı.
Bir de şu var ki, gençler için şanssızlık Karacabey’e gece ulaşmaları olmuş. Gündüz olsaydı, Başkan ve ekibiyle birlikte çekilecek poz poz fotoğraflarla sosyal medyada paylaşılacaklar, büyük olasılıkla da reklama vesile oldukları için yatacak yumuşak yatak da bulabileceklerdi! Dedik ya şanssızlık işte!

Lütfen Paylaşın ve Beğenin