HASTANE ÜST GEÇİDİ YAKININA 2 ADET OTOBÜS DURAĞI GEREK!

BÜYÜKŞEHİR OTOBÜSLERİ SADECE DURAKLARDA İNDİRME-BİNDİRME YAPTIĞINDAN HASTANE ÜST GEÇİDİNİN SAĞ VE SOLUNA İKİ ADET DURAK GEREKİYOR!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin “Burulaş” olarak Bursa Karacabey arasında başlattığı otobüs seferlerinden Karacabey halkının memnun olduğunu, ancak birkaç noksanlığın  giderilmesi ya da bir kaç yeni hizmetin eklenmesi halinde bu memnuniyetin derecesinin artacağını  bir kaç kez yaptığımız seyahat sırasında bizzat saptadık. İlki; otobüslerin tek olması. Yani tek bir otobüsün on dakika aralıkla kalkış  yerinden 2 saatte bir kalkması. Tek saatlerde Bursa’dan, çift saatlerde Karacabey’den hareket eden otobüsler ihtiyacı tamamen karşılamıyor. Örneğin sabah saat 08.00 otobüsüne yetişemeyen bir vatandaş tam 2 saat, sonraki kalkış saati olan 10.00’a kadar beklemek zorunda kalıyor. O zaman da zorunlu olarak özel otobüslere yöneliyor. Tek saatlerde Bursa’dan kalkan bir otobüsü kaçıran vatandaşın da yine 2 saat beklemesi gerekiyor. Bu yüzden otobüslerin her saat başı karşılıklı hareket etmeleri gerekiyor. Evet Mustafakemalpaşa’nın nüfusu 99 bin 651, Karacabey’in 80 bin 594 diyeceksiniz. Siz de haklısınız ama en azından 3’te 1’i de değil ki? Örneğin Mudanya’ya çalışan otobüs sayısı 7 adet. Yaz aylarında Gemlik’ten 15 dk. da bir otobüs tamamen dolu kalkıyor. Karacabey halkı Burulaş’a yeni yeni alışmak üzere…Mustafakemalpaşa’ya da tek otobüsle başlanmıştı.Umarız yakın zamanda otobüs sayısı Karacabey için de arttırılacaktır.

HASTANE ÖNÜNE OTOBÜS DURAKLARI GEREK

11828817_10205721363685841_3309047146706832897_n                     Diğer bir sorunun ise çok daha ivedilikle çözümlenmesi gerekiyor. Bursa’dan Karacabey Devlet Hastanesine gelen bir kişi, hastane yakınında inmek istediğini söyleyince şoförden “DURAK YOK! İNDİREMEM” yanıtını alıyor. Lütfen düşününüz.. Bursa’dan bindiniz ve amacınız Karacabey Devlet Hastanesine herhangi bir nedenle gelmek… Ama hastane önüne geldiğinizde inmeniz yasak. Niçin? Durak yok! Terminale gidecek oradan bir minibüse binerek ve en az yarım saat daha oyalandıktan sonra, üstelik bir 2,5 lira daha harcadıktan sonra hastaneye ulaşabileceksiniz. Olacak iş mi.? İşkenceden başka bir şey değil doğrusu.. Hastaneden çıkıp Bursa’ya gitmek isteyen biri de yola çıkıp otobüsü beklemiş olsa durak bulunmadığından otobüs durmuyor. O halde  üst geçidin hemen yakınına karşılıklı hem Bursa’ya gidiş yönüne, hem de Karacabey’e geliş yönüne iki adet otobüs durağı yapılması gerekiyor. Hem de acilen.. Çünkü otobüsler, kesinlikle duraklarda indirme-bindirme yapabiliyor. Onun dışında asla.. Hastane arkasında  yerleşim alanları bulunmadığı halde, mezarlığın hastaneye bakan batı yönüne yeni bir kapı yapan belediyemizin durakları unutmuş olmasına anlam veremiyoruz.

Yaza  çize tek de olsa Burulaş Otobüsünün Karacabey’e gelmesine katkı sağladığımızı umuyoruz. Şimdi de Karacabeylinin haklı isteklerinin peşini bırakmamaya kararlıyız. Her şeyin en güzeline layık olan Karacabey ve Karacabeyliler için ne yapılsa azdır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin