HASTANE ve OTO TERMİNALİNE “ATM” GEREK

HALKIMIZIN “BANKAMATİK” DEDİĞİ ATM’LER  HASTANE VE TERMİNALDE NİÇİN YOK?

Karacabey Devlet Hastanesi’nin hizmete açılmasının üzerinden 7 aylık bir süre geçti. Gerekli olan eczaneler de aylar önce çalışmaya başladı. Hastane, tedavi ve muayeneye gelenlerce hemen hemen  hiç boş bırakılmazken, refakatçi ve ziyaretçileri de düşünürsek birey yoğunluğunun yüksek rakamlara ulaştığını söylemek hiç de abartı olmayacaktır.. IMG_20150416_133515Bu çevrede  halkımızın  hastasına ya da kendisine ilaç alacağı eczaneler ve kamyon garajının mevcudiyetini, oto garajında kalanların  çoğunun da ilçemize çeşitli yerlerden gelen geçici konaklayıcılar olduğunu hesaba katarsak, buraya kesinlikle tüm banka kartlarının kullanılabildiği halk dilinde “Bankamatik” denilen ortak ATM’ler mutlaka  ve acilen konulmalıdır. Örneğin, eski hastane bahçesindeki bir ATM vatandaşın ihtiyacını karşılamaya yetebiliyordu. Hastane ve  kamyon garajı gibi yerlerde bulunanların kesinlikle  acil paraya ihtiyacı olacaktır. Temin edebilecekleri en emin yer de ATM’lerdir.

Karacabey Devlet Hastanesi ve bölgenin kaçınılmaz gereksinmesi olan bankamatiklerin vatandaşın hizmetine bu güne kadar sunulmamış olması büyük bir ihmal ve eksikliktir!

**** OTO TERMİNALİ DE UNUTULMAMALI ****20151024_162903

Öte yandan, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yenileme çalışmalarında Karacabey Oto Terminali’nin özellikle iç mekanında bir hayli ilerleme gözlemleniyor. Örneğin yazıhaneler kalıcı mekanlarına taşınmış durumdalar. Her gün yüzlerce insanın çoğunluğunun yolculuk yapmak amaçlı girip çıktığı terminale de birkaç adet tüm banka kartlarının kullanılabileceği ortak ATM’ler  vatandaşın büyük bir ihtiyacıdır. Sonuç olarak; Karacabey Devlet Hastanesi ve oto terminalinde “Bankamatik” ATM yokluğu, vatandaşı sıkıntıya sokmaktadır. Bu sorunların ivedilikle çözümlenmesi gereğini yetkililere iletmeyi  görev biliyor ve çözümlenmesini bekliyoruz.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin