HASTANEYE YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILMALI

HASTANEDEN YÜKSELEN SESİ DUYALIM LÜTFEN !


KARACABEY DEVLET HASTANESİ YARDIMLARIMIZI BEKLİYOR !

Geçtiğimiz 2015 Nisan ayında hizmete açılan Karacabey Devlet Hastanesi’nde bazı tıbbi cihazların bulunmadığını artık sağır sultan bile duymuş olmalı. Ancak, bu konuda hiçbir girişimde bulunmadığını gözlemleyince, Karacabey’de yeni hastanemiz için  hayırseverler halkımızın katılacağı  bir yardım kampanyası başlatılması gereğini haberleştirmiş ve yazımızı bugün paylaşmak üzere taslak olarak kaydetmiştik ki, aynı konuda YÖREM’in bir haber yayımladığını gördük. Hani halk deyimiyle “Lafı ağzımdan aldın” derler ya, aynen o misal! “Hastaneden Bağışçılara Davet” başlıklı yazıyı kaleme alan Nevzat Çakır’ı içtenlikle kutlarız.

Bizlerin edindiği bilgiye göre, 150 yataklı hastanenin kurulmasından sonra Beyin Cerrahı, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, Fizik  ve Patoloji Uzmanları göreve atandılar. Şu an için hasta yoğunluğu nedeniyle Kadın Doğum Uzmanı ve Çocuk Hastalıkları Uzmanına gereksinim duyuluyor. Sağlık Bakanlığı’nca gönderilen Kemik Ölçüm Cihazı, EEG Cihazı, Dijital Röntgen Cihazı,  KBB Endovizyon Cihazı, Görme Alanı Cihazı ve Anestezi Cihazları hizmete alınınca hastaların çevre il ve ilçelere sevkleri de önlenmiş oldu. Şu an için eksikliği hissedilen en önemli cihazları ise MR ve Mamografi Cihazları oluşturuyor.

catsccccAncak, Karacabey Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Petek, Yörem Muhabirine bakınız neler diyor: “Hastanemize şimdiye kadar bağış yapan kurum ve kuruluşlarla, hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Şu an için hastanemizde Mamografi ve MR Cihazlarının yanı sıra, Beyin Cerrahı, Göz Polikliniği, Ortopedi, Göğüs Hastalıkları ve Kadın Doğum Servisi’nde kullanılmak üzere  tıbbi cihaz ve donanımlara gereksinim var. Bu konuda ilçemizin çok değerli hayırseverlerini hastanemize bekliyoruz. Örneğin hastanemizde Beyin Cerrahı var ancak daha etkin hizmet verilebilmesi ve ameliyat yapılabilmesi için acilen Cerrahi Ameliyat Mikroskobu gerekli. Hastane yönetimi olarak, devletimizin desteğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Karacabey halkına sağlık anlamında en iyi hizmeti sunmak en birinci vazifemiz. Bu kutsal yolda bağışçılarımızın desteğini bekliyoruz ve (sizin de bir tuğlanız olsun) diyoruz…”

HADİ KARACABEY ! BİR KEZ DAHA GÖSTER HAYIRSEVERLİĞİNİ….

Saygıdeğer Karacabey halkı hayırseverliğini şimdiye dek defalarca kanıtlamıştır. Hastane Başhekimi  Op. Dr. Mehmet Petek’in bu seslenişine de kuşkusuz kayıtsız kalmayacaktır. Derhal “HASTANEMİZE BAĞIŞ  YAPALIM” adı altında bir kampanya başlatılmalı ve hepimiz elimizin erdiği, gücümüzün yettiğince, az-çok demeden bağışta bulunmalıyız. Hem, bugün sağlıklı olan birinin yarın hastanede yatıyor olmayacağını Allah’tan başka kim  bilebilir ki? Alınacak cihazlar  gelecekte belki bir yakınınız, belki de sizin için kullanılacak!

Lütfen Paylaşın ve Beğenin