‘Hayvan Dostu Kent’ Karacabey

Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret eden Hayvansever dernek temsilcileri; sokak hayvanları için yürütülen çalışmaları takdir ettiklerini belirterek, ortak  projeler  gerçekleştirme amaçlı görüşmelerde bulundu.


Bursa Hayvan Hakları Dayanışma Platformu ile Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği Bursa İl Temsilciliği üyeleri, Karacabey Belediyesi’ni ziyaret ederek, Mobil Başkan Ali Özkan’a sevimli dostlarımız sokak hayvanları için yaratılan çağdaş ortam için teşekkürlerini sunarken, önümüzdeki dönemde ortaklaşa gerçekleştirilebilecek çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

Bursa Hayvan Hakları Dayanışma Platformu Başkanı Vildan Elçin Şenkaya ve Kimsesiz Hayvanları Koruma Derneği Bursa İl Temsilcisi Rüya Parsak ve beraberindeki yöneticiler tarafından gerçekleştirilen ziyarette, Karacabeyli hayvan severler de hazır bulundu.

Sokak Hayvanları İçin Örnek Çalışmalar Yürütüyor

Hayvansever derneklerinin temsilcileri, son dönemde Karacabey’de sokak hayvanlarına sağlanan çağdaş olanakları yakından takip ettiklerini belirterek, belediyenin yürüttüğü çalışmaların her türlü övgünün üzerinde olduğuna vurgu yaparken, Karacabey Belediyesi’nce sevimli can dostlarımız için yaratılan ortamın da örnek alınacak bir değere sahip olduğunun altını çizdi.

Hayvanlara Şefkat Elini Uzatma Konusunda Hassas Davranıyoruz

Dernek yöneticilerinin ilçede gerçekleştireceği çalışmalara, gerekli desteği büyük bir memnuniyetle sunmaya her zaman hazır olduklarına vurgu yapan Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan da ziyaretten duyduğu hoşnutluğu ifade etti.

Kültürümüzdeki geçmişten bu yana tüm canlılara verilen değere de vurgu yapan Başkan Özkan, ‘Merhamet edene Allah da merhamet eder; siz yerdekine merhamet edin ki, gökteki de size merhamet etsin’ diyen yüce bir dinin fertleri olarak, kadirşinas tüm hemşerilerimiz adına sokak hayvanlarına şefkat eli uzatma konusunda, son derece hassas olmayı kararlılıkla sürdüreceklerini de ifade etti.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin