HAYVAN YETİŞTİRİCİSİNE BÜYÜK DESTEK

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KIRSAL KALKINMAYI SAĞLAMA ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA TEMİN ETTİĞİ 180 TON YEM BİTKİSİ, 17 İLÇEDE TARIM VE HAYVANCILIK YAPAN ÇİFTÇİLERE DAĞITILDI


YEMLERİN ÇİFTÇİLERE TESLİM EDİLMESİ NEDENİYLE DÜZENLENEN PROGRAMA KATILAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KAMU DESTEKLERİYLE BURSA’YI DAHA ÜRETİLEBİLİR KILARAK TÜRKİYE’NİN 2023, 2053 VE 2071 HEDEFLERİNE KATKI SAĞLAMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

 Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmayı sağlama çalışmaları kapsamında temin ettiği 180 ton yem bitkisi, 17 ilçede tarım ve hayvancılık yapan çiftçilere dağıtıldı. Yemlerin çiftçilere teslim edilmesi nedeniyle düzenlenen programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kamu destekleriyle Bursa’yı daha üretilebilir kılarak Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine katkı sağlamak istediklerini söyledi.

 Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığı geliştirmek amacıyla temin ettiği 60 ton kaba yem, 60 ton fiğ, 20 ton korunga, 20 ton karabuğday ve 20 ton arı otu bitkisi, Arabayatağı’ndaki belediye yerleşkesinde düzenlenen programla çiftçilere dağıtıldı. İlginin yoğun olduğu programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de katıldı.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarım ve hayvancılık ile köylüye destek konusunda Bursa’nın öncü olduğunu söyledi. Geçen hafta Büyükorhan’da damızlık düve üretim merkezini açtıklarını, bugüne kadar kırsal alanda hangi desteğe ihtiyaç duyuluyorsa kamu kaynaklarıyla bunu bir bir yerine getirdiklerini hatırlatan Başkan Altepe, üreticiyi ilgilendiren her konunun kendilerini de ilgilendirdiğini ifade etti. Bugün Arabayatağı’nda yine üreticiye destek olmak için bir araya geldiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “17 ilçede hayvancılıkla uğraşan köylülerimize, başta karabuğday olmak üzere fiğ yem bitkisi, korunga tohumu, arı otu tohumu ve kaba yem bitkisini dağıtıyoruz. Bunların hepsi stratejik ürünler. Halkın refah düzeyi arttığı için biz de gelişmelere paralel olarak üretimi artıracak bu bitkileri seçtik. Hayvancılıkla uğraşan köylülerimiz için gerçekten önemli bir destek. Her şey daha kaliteli bir üretim için” dedi.

 Başkan Altepe, tüm çalışmaları kırsal alanın gelişmesi ve daha önce söylenip de yapılamayanları hizmete almak üzerine gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bütünşehir Yasası’yla yetkiyi devraldıktan sonra hamle üzerine hamle yaptıklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu doğrultusunda köy, kent, pazar ve sahil her yerde Büyükşehir Belediyesi’ni devreye aldıklarını kaydeden Başkan Altepe, “İlçe belediyelerimiz, tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri var. Bu hedefler doğrultusunda Bursa’yı tüm bölgeleriyle birlikte geliştirmek için çaba sarf ediyoruz. Bir yandan hükümetimiz çalışırken diğer yandan Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak her alanda üretime destek olmaya çalışıyoruz. Sanayide, ticarette, turizmde, kırsal alanda her yerde varız. Bugüne kadar yapılması gereken fakat yapılamayanlar bu dönemde hizmete alınıyor. Bu doğrultuda her geçen gün daha fazla mesafe kat ediyoruz” diye konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin