TOPLU SÖZLEŞMEDE YÜZLER GÜLDÜ

Toplu sözleşme görüşmeleri mutlu etti

 İznik Belediye’sinde görev yapan toplam 69 işçiyi kapsayan 2016 yılı Toplu İş Sözleşmesi, İznik Belediyesi ile Hizmet – İŞ Sendikası arasında Belediye işhanı Ticaret Odası toplantı salonunda imzalandı. 2016 yılı için yüzde 12 oranında ücret artışının verildiği toplu iş sözleşmesine Başkan Sargın’ın talimatıyla sosyal haklarda yüzde yüzlük bir artışa gidildi.

İznik Belediyesi 2016 Yılı Toplu Sözleşme İmza Törenine İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Hizmet-İş Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin, Şube sekreteri Selim Bal, İznik Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Pösteki, İnsan Kaynakları Müdürü Semra Okur, Mali Hizmetler Müdürü Hüseyin Asa, İznik Belediyesi Hizmet İş Temsilcisi Orhan Mülayim, Osman Acar ile 69 işçi katıldı.

Hizmet-İş Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin yaptığı konuşmada ” Değerli arkadaşlar kısa ve öz bazı konuları belirtmek istiyoruz. Sayın belediye başkanımızda burada sayın sendika yetkilileri de buradayken Allah nasip ederse biz burada ikinci anlaşmamızı imzalayacağız. Burada şöyle bir güzellik var gerçekten elliden fazla belediyelerle sözleşmelerimiz devam ediyor. Bazen bir günde iki tane sözleşme yaptığımız yerlerde oluyor ama biz sendikacı olarak veya sendikacılık tarafında insani olarak gerçekten bazı şeyler insanoğlunun hoşuna gidiyor, güzel oluyor. Yani şurada ki ortam gerçekten bizim özlem duyduğumuz ortamlardan birisidir. Başkanımızla ve yetkililerden gerçekten Allah razı olsun. Sözleşmemize başladık ve iyi niyetle sonuçlandı. Burada iki tarafın da bakış açısı çok önemlidir. İşveren tarafından da sendika açısından da çok önemlidir. BEL_3713Burada mutlaka belediye ve sendika ile çalışan işçi arkadaşlarımızı da değerlendirmemiz gerekiyor. Hayırlısı ile ben güzel bir sözleşme olduğuna inanıyorum. 2016 yılı sözleşmemiz herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Çağdaş ve daha yaşanabilir bir İznik’i oluşturmak amacıyla insan odaklı çalışmalarına yön veren İznik Belediyesi, bünyesinde çalışan işçilerin ekonomik ve sosyal yaşamlarını daha da iyileştirmeye yönelik sözleşmeyi gerçekleştirdi. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın toplu sözleşme de yaptığı konuşmada ” Değerli dostlar, sendika başkanımız anlattı bazı şeyleri hatta onlar bana teklifle gelirken yüzde altı yüzde beş, benim işçilerim yüzde altıyı hak ediyor. Yüzde altı olarak birinci ayda ve ikinci altıncı ayda tekrar yüzde altı olarak verdik. Bu arada sosyal hakları da yüzdeye yakın artırdık da diyebilirim. İnşallah bu 2016 da alacağınız ücretler çok daha güzel olacak. Bunun karşılığı olarak da bende sizlerden bir şey istiyorum. Çünkü insanların en hayırlısı insanlığa en faydalı olanıdır. Dürüstü doğrultusunda her birimiz elinden gelenin daha fazlasını yapmaya çalışacaksınız. Siz üretin kazanalım seneye yüzde yüz zam yapalım. İnşallah sizler içinde hayırlı olanı yapmaya çalışacağız. 2016 yılında bizim biraz daha fazla çalışmamız gerekiyor. Ortamı biliyorsunuz yollarımız ayrı bir dert, sosyal alanlarımız ayrı bir dert, biz 2016 yılında İznik’i top yekün bitirmeliyiz. Onları sizlerin sayesinde bitireceğiz arkadaşlar. BEL_3757Hepimiz özveri ile çalışacağız. Siz bana güç vereceksiniz ki bende bir şeyler yapmaya çalışayım. Siz benim mesai arkadaşlarımsınız biz birlikte büyük bir aileyiz. Biz birlikte büyük işler başaracağımıza inanıyorum. Onun için ben güzel bir sözleşme yaptığımıza inanıyorum. sizler için aileniz için iyi hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Atılan İmzalar sonrasında Hizmet-İş Bursa Şube Başkanı Mehmet Keskin İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a plaket takdim etti. Toplu Sözleşmeden mutlu ayrılan işçiler Belediye Başkanı Osman Sargın’a teker teker teşekkür etti. Sözleşme sonrasında baklava ikram edildi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin