KAÇAK YAPI 40 YIL SONRA YIKILIYOR !

3 ALİLİ GERÇEK BİR ÖYKÜ

İNŞAATI ALİ H.DÖRTER DÖNEMİNDE ALİ AŞKIN YAPTI, ALİ ÖZKAN YIKIYOR!


BİR MİLLİ SERVET DAHA YOK EDİLİYOR !

Karacabey Tavşanlı Mahallesi Bursa Caddesi üzerinde, yıllardır birinci katından sonraki 5 katı kaba inşaat olarak bırakılmış, mülkiyeti başlangıçta Ali Aşkın’a, (Kara Ali) ait olan 40 yıllık yapı, iddiaya göre kaçak olduğu gerekçesiyle yıkılmaya başlandı.

Karacabey halkının çok yakından tanıdığı “Kara Ali” lakaplı Ali Aşkın’ın Karacabey Belediye Başkanı Ali Hayri Dörter döneminde  inşa ettirmeye başladığı binanın zemin katı, oğlu Rahmetli Adnan Aşkın tarafından birahane olarak işletilmiş, birinci katı da bir derneğin lokali olarak kullanılmıştı. Binanın daha o zamanlar kaçak olduğunun saptanması üzerine uzun yıllar iskanına izin verilmediği gibi, inşaatının da tamamlanması mümkün olamamıştı.

cVVVBirkaç gündür söz konusu binanın üst katlardan başlanarak, tozu dumana katacak teknikle  yıkılmaya çalışıldığına tanık olan  Karacabeylilerin anlamadığı ve öğrenmek istediği şudur: Belediyeye sadece birkaç yüz metre mesafedeki bu bina inşa edilmeye başlanırken belediye görevlileri neredeydi? Bina 6. kata kadar yükselirken tek bir yetkili gelip denetim yapmamış mı? Yapmamış ise neden? Bu yetkililer görevini ihmal etmiş sayılmıyor mu? Hemen hemen hiç kullanılmamış ama kaba inşaatı bitmiş binayı yıkmakla milli servete kıyılmış olunmuyor mu? Sık sık çıkarılan imar aflarından bu bina yararlandırılmamış olsa bile, alınacak yüklü bir para cezası ile binanın yıkımının önlenmesi imkânsız mıydı?

23 ALİLİ GERÇEK BİR ÖYKÜ

Bizler, bunlar gibi pek çok soruya yanıt ararken binanın yıkımı da hızla devam ediyor. İnşaatı  40 yıl  önce Belediye Başkanı (Birinci Ali) Ali Hayri Dörter döneminde,(İkinci Ali) Kara Ali yaptı.  Yıkmak da adaşları olan (Üçüncü Ali) Belediye Başkanı Ali Özkan’a  nasip oldu!

Ve siz değerli takipçilerimiz; hayali bir öyküyü andıran ve içinde 3 Ali’nin serüvenleri bulunan inanılması güç  ama gerçek bir öyküyü okudunuz!

Lütfen Paylaşın ve Beğenin