Kafkasyalılardan Mobil Başkan Özkan’a Ziyaret

Merkezi Ankara’da olan Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAF-FED) Genel Başkanı Yaşar Aslankaya ve beraberindeki heyet, Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret ederek çeşitli görüşmelerde bulundu.

1800’lü yılların ortalarından itibaren, ana vatanlarından koparılarak Anadolu’ya göç etmek zorunda bulunan ve  ‘Çerkesler’ adı ile bilinen Kafkasya kökenlilerin, kültürlerini yaşatmayı hedefleyen Kafkas Dernekleri Federasyonu yetkilileri, Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret ederek çeşitli istişarelerde bulundu.

 Merkezi Ankara’da olan Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAF-FED) Genel Başkanı Yaşar Aslankaya başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette, federasyon üyelerinin yanı sıra; Karacabey Kuzey Kafkasya Kültür Derneği Başkanı Serkan Kaya ve dernek üyeleri de hazır bulundu.

 STK’larla Sürekliliği Olan Çalışmaları Önemsiyoruz

 Ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getiren Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ortak çalışmanın önemine vurgu yaparken, göreve geldikleri günden bu yana hayata geçirilen birçok projede, STK’larla işbirliği içerisinde hareket ettiklerini belirterek, STK’ların önemine değindi.

 Konuk dernek yöneticileri de belediyenin Kafkasya kültürünün geliştirilip yaygınlaştırılması konusunda gösterilen yakın ilgiden dolayı Mobil  Başkan Ali Özkan’a teşekkürlerini sundu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin