KALDIRIM RAMPALARI ENGELLİ…

“ENGELSİZ VE ÖRNEK ALINAN(!)” KARACABEY’DEN…

Değerli takipçilerimizin bazıları, Karacabey Belediyesi’ne iletmeleri gereken pek çok sorunu gündeme getirmemiz için bize gönderiyorlar. Abartısız ifade edelim ki, bize iletilen sorunların yüzde biri, belediyemizin web sayfasına iletilmiyordur. Takipçilerimiz özelden ilettikleri sorunları bazen  gördüğünüz gibi fotoğraflıyorlar da…Bizler de kayda değer bulduklarımızı sizlerle paylaşmaya özen gösteriyoruz. Kendilerine çok teşekkür ederiz.
10360470_10204650366751587_1800424501970296305_n

2 YILDIR DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK !

Bugün, biri izleyicimizin, diğeri de bizim saptadığımız ve geçen yıl arşivimize aldığımız,  bu konuda günümüze kadar hiçbir değişiklik olmadığı için  paylaşmakta sakınca görmediğimiz  kaldırım rampaları ile ilgili iki fotoğraf paylaşıyoruz.
Özellikle engelli vatandaşlarımızın kullandıkları kaldırım rampalarının önüne araç ya da çöp konteyneri koymak adeta alışkanlık haline getirilmiş…Hadi aracı park eden sorumsuz bir vatandaş, üzerinde “Karacabey Belediyesi” yazan konteyneri oraya koyan ise maaşını belediyenin ödediği eğitimsiz bir temizlik görevlisi.
Engelli vatandaşlarımıza göstereceğimiz duyarlılık, toplumsal ve bireysel uygarlığımızın  hatta insanlığımızın bir ölçüsüdür.
Bu yüzden lütfen biraz daha özenli olalım.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin