KAPALI ŞİRKETİN UYDURUK ANKETİ

Sahibinin kapatıldığını açıkladığı Sahte “AKAM”ın  kamuoyunu yanıltmaya çalışan uyduruk anketine inanmayın!

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM)’ın ismini kullanan birileri, geçtiğimiz hafta sonu Bursa’nın bazı ilçelerinde  sözde anketörler dolaştırarak, yaklaşan yerel seçimler öncesinde halkın nabzını yokladığını öne sürerek,  anket sonucu yayınladığını duyurdu.Karacabey’in hangi mahallesinde ve semtinde yapıldığı gizli tutulmuş, kültür düzeyi meçhul,çoğunluğu Suriyeli Göçmen deneklerle yapıldığına inandığımız,üstelik varlığı bile meçhul olan,hangi akla hizmet ettiği belirsiz ve kamuoyunu yanıltmaya yönelik,sahibinin  aylar önce kapattığını duyurduğu sözde firmanın “Karacabey’in merkez ve kırsal olmak üzere çeşitli mahallelerinde yaklaşık 2 bin kişi ile yüz yüze ile gerçekleştirdik” dediği uyduruk ve güvensiz ankette aynen şöyle deniliyor:

Mevcut belediye başkanı Ali Özkan’dan memnun musunuz?” ve “2019 yerel seçimlerinde kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?” soruları soruldu.

Ankete katılanların yüzde 42.2’si Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın yaptığı çalışmalardan memnun olduğunu dile getirirken, yüzde 57.8’yi ise Ali Özkan ve yönetiminden memnun olmadığını ifade etti.

“Yaklaşan yerel seçimlerde hangi ismi belediye başkanı olarak görmek isterseniz” sorusuna ise,
Yüzde 34.3  Ergün Koç
Yüzde 18.2  Murat Erol
Yüzde 17.6  Ayhan Tayfur
Yüzde 12.3  Sinan Çiftçi
Yüzde 10.6  Murat Bertan
Yüzde 7.0    Murat Tanrıverdi
isimleri ile cevap verildi.

(Bu isimlerin tamamı vatandaşlar tarafından verilmiştir. Ankette isim sorulmamıştır. İsimlerin tamamını ankete katılan Karacabeyliler tarafından zikredilmiştir)
NOT: Kimi Belediye Başkanı olarak görmek istersiniz sorusunda mevcut Belediye Başkanı Ali Özkan’ın ismi kullanılmamıştır. Nedeni ise, ilk soruda Ali Özkan ve yönetiminden duyulan memnuniyet sorulmuştur.
AKAM olarak, aldığımız bu isimler ile önümüzdeki aylarda Karacabey’de daha kapsamlı bir anket gerçekleştireceğiz ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağız.”


Anayasa Referandumundan ‘evet’ çıkması halinde anket şirketini kapatacağını açıklayan AKAM Araştırma’nın sahibi Kemal Özkiraz Twitter’dan AKAM’ın kapandığını duyurmuştu.

“AKAM” SAHİBİ “KAPATTIK”DİYOR !


AKAM Araştırmanın sahibi Kemal Özkiraz, anket şirketini kapattığını Twitter’dan duyurdu. Özkiraz, ‘Yenilgiyi kabul etmiyorum. Bu hileli seçimi sadece AKAM bilmiştir. Bilemediğimiz için değil anket yapmak anlamsız olduğu için kapatıyoruz’ demişti.

 
 

 

 
 
 
 
 
 
Lütfen Paylaşın ve Beğenin