KARACABEY 125.SOKAK TEK YÖN OLMAK İSTİYOR

125.nolu SOKAK İLGİ BEKLİYOR

Karacabey Cumhuriyet Alanı’nda yaya ve araç trafiği yıllardır karmakarışık. Hani “Arap Saçı Gibi” derler ya, aynen öyle. Hangi aracın nereden gelip, nereye gideceği, yayaların nereden karşı yöne geçecekleri hiç belli değil. Kim nasıl aklına esiyorsa öyle yapıyor. Zaman zaman yayaya çarpma şeklinde kazalar oluşsa da soruna köklü bir çözüm maalesef bulunamadı. Örneğin Halk Eğitim Merkezi önünden gelip Atatürk Kent Meydanı yönüne gitmek isteyen yayaların bazıları  kestirme bir yol bulmuşlar. Atatürk Anıtı’nın merdivenlerini kullanıp anıtın yanında geçerek, engelli yolunu da kullanarak kısa yoldan, yani tam bir daire  şeklinde olan Karacabey Cumhuriyet Alanı’nı merkezden tam ikiye bölerek karşıya geçiyorlar.

ÇİLEYİ 125. SOKAK ESNAFI ÇEKİYOR

BU                        Araç trafiği ise başka bir alem. Pazar Yeri Caddesi araç trafiğine kapalı.125 sokak yani İş Bankası sokağı oto  park da bulundurmasına rağmen gelişli – gidişli çift yön. Panayır Caddesi ise sadece geliş olmak üzere tek yön. Alandaki caddelerden çift yön olan bir diğer cadde de kapalı oto parkın bulunduğu Kent Meydanı’na gidilen kısa bir cadde. Adliye, Okullar, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve öğrenci yurtları ile yeni yerleşim alanlarına ulaşımı sağlayan 125. cadde bunların arasında trafik yükü en ağır olan çift yönlü  cadde konumunda. Bu caddede yayaların yürüme zorluğu çekmelerinin yanında, esnaf vatandaşlarımız da çok dertli. Kesintisiz bir şekilde akan araç trafiği, hem gürültü kirliği  yaratıyor hem de eksoz kirliliğine neden oluyor. Aralarında imza toplayıp, caddenin tek yön yapılması istemiyle yetkili makamlara başvurma hazırlığındalar. Haksız da değiller hani ! Bir tür adaletsizlikle karşı karşıyalar.

ESNAF İMZA TOPLAMA AŞAMASINDAo

Kent merkezindeki sorunu kendiliklerinden görmeleri gereken yöneticilere, çok sayıda  imzalı dilekçelerle buradaki soruna da bir bakıverin diyecekler! Umarız bakarlar!

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin