Karacabey Afetlere Hazırlanıyor

Karacabey Belediyesi ve Bursa Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) İl Müdürlüğü’nce ortaklaşa hazırlanan “Afet Müdahale Planı”nın birinci ayağı olan istişare toplantısı yapıldı

Karacabey Belediyesi ve Bursa Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) İl Müdürlüğü’nce ortaklaşa hazırlanan “Afet Müdahale Planı”nın birinci ayağı olan istişare toplantısı yapıldı. Afet ve Acil Durum Müdahale Yönetmeliği ve Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) esas alınarak yürütülen ” Bursa Afet Müdahale Planı” hazırlık çalışmalarına Karacabey Belediyesi’nde start verildi. Toplantıya Başkan Ali Özkan, Vali Yardımcısı Emir Osman Bulgurlu, Afad İl Müdürü İbrahim Tarı ve yetkililer katıldı. Afet ve acil durumlara müdahale çalışmalarında görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerine ait roller ve sorumluluklar ile afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensipleri belirlenecek. Toplantıda, bir afet yaşanması halinde acil durum müdahale planında Karacabey’in merkezi ve çevresini de kapsayacak şekilde konteyner kentler, çadır kentler, depo alanları ve toplanma merkezlerinin mekanları hakkındaki konular istişare edildi. Planın valilikçe onaylanmasının ardından muhtemel bir afet durumunda hem yetkililerin, hem vatandaşların yapmaları gerekenler basın yoluyla duyurulacak.

BU DA BİZİM NOTUMUZ:

BU KONUYU GÜNDEME TAŞIDIĞIMIZDA ,LÜTFEN HER MAHALLEDE  O MAHALLEDE YAŞAYANLARIN SAYISINA YETECEK KADAR TOPLANMA ALANLARI, PARKLAR, BAHÇELER ,ÇADIR KURMA ALANLARI VE SIĞINAKLAR DA UNUTULMAMALIDIR.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin