KARACABEY BAKIRKÖY’DE KAVŞAK KAMULAŞTIRMASI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BURSA – İZMİR KARAYOLUNUN KARACABEY’İN BAKIRKÖY MAHALLESİ AYRIMINA YAPILACAK KAVŞAKLA İLGİLİ KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARINI BAŞLATTI


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, AYNI ZAMANDA KARACABEY İLE MUSTAFAKEMALPAŞA’YI BİRBİRİNE BAĞLAYAN VE 6 MAHALLENİN KULLANDIĞI YOLUN, İZMİR YOLU İLE BAĞLANDIĞI NOKTADA YAŞANAN SIKINTININ KAVŞAK DÜZENLEMESİ İLE SONA ERECEĞİNİ SÖYLEDİ

Büyükşehir Belediyesi, Bursa – İzmir karayolunun Karacabey’in Bakırköy Mahallesi ayrımına yapılacak kavşakla ilgili kamulaştırma çalışmalarını başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, aynı zamanda Karacabey ile Mustafakemalpaşa’yı birbirine bağlayan ve 6 mahallenin kullandığı yolun, İzmir yolu ile bağlandığı noktada yaşanan sıkıntının kavşak düzenlemesi ile sona ereceğini söyledi.

Bursa’nın ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle raylı sistem yatırımları, köprü ve kavşak imalatları, yeni yol açma ve yol genişletme çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Bursa İzmir yolunun Karacabey Bakırköy Mahallesi girişine de bir kavşak kazandırmak için çalışmaları başlattı. Mustafakemalpaşa İlçesi’nin Ovaazatlı Mahallesi ile Karacabey’in Bakırköy Mahallesi’ni birbirine bağlayan ve toplamda 6 mahallenin kullandığı yolun İzmir yoluna bağlantısında yaşanan sorunlar da yapılacak kavşak düzenlemesi ile ortadan kalkacak.

Kamulaştırma başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşım yatırımlarının 17 ilçede de hız kesmeden sürdüğünü belirterek, Bakırköy Mahallesi ayrımına yapılacak kavşak düzenlemesinin de büyük önem taşıdığını söyledi. Karacabey ile Mustafakemalpaşa ilçelerini birbirine bağlayan ve Bakırköy, Ormankadı, Kumkadı, Yeşilova, Tepecik ve Ovaazatlı mahallerinin kullandığı yolun önemli bir güzergah olduğunu belirten Başkan Altepe, “Buraya yapılacak hemzemin kavşak düzenlemesi ile ilgili çalışmalara başladık. Ancak kavşağın yapılacağı alan özel mülkiyette olduğu için öncelikle kamulaştırma çalışmalarını başlattık. Kamulaştırmanın tamamlanmasının ardından kavşak imalatına başlayacağız. Şimdiden bölgeye hayırlı olsun” dedi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin