Karacabey Belediye Kreşi Hizmete Girdi

Karacabey Belediyesi tarafından, ilçedeki ebeveynlerde büyük sevinç yaratan ve tüm yıl boyunca hizmet verecek olan, 36-72 ay aralığındaki 80 çocuk kapasiteli ‘Kreş ve Çocuk Bakımevi’ hizmete girdi.


Belediyeden yapılan açıklamada, Karacabey Esentepe Mahallesi’nde yeni hizmete açılan Belediye Kreşinin, 15 günlük sömestr tatili boyunca ücretsiz olarak hizmet verecek olması da çalışan anne ve babaların büyük takdirini kazandı.

Karacabey Belediyesi, ilçedeki ebeveynlerde büyük sevinç yaratan ve 12 ay süresince hizmet sunacak olan ‘Gündüz Çocuk Bakımevi ve Kreşi’ hizmetinin hazır  hâle geldiğini ve kayıtların alınmaya başlandığını duyurdu.

Karacabey Esentepe Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarına ait olan ve şu ana kadar hiç kullanılmayarak, atıl durumda olan büyük bir alana yayılmış sosyal tesislerin, ilçeye kazandırılması adına hareket geçen Karacabey Belediyesi, 36-72 ay yaş aralığındaki 80 çocuk kapasiteli ‘Gündüz Çocuk Bakımevi’nin hizmete açıldığını ve başvuruların da belediyenin 6. katındaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne gerçekleştirilebileceğini açıkladı.

Sömestr Tatilinde Kreş Ücretsiz Olacak

Belediyeden yapılan açıklamada, Belediye Kreşinin 15 günlük sömestr tatili boyunca ücretsiz olarak hizmet vereceği bilgisi de yer alırken, yürürlüğe konan hizmetin, çalışan anne ve babalar tarafından büyük takdir ve sevinçle karşılandığı duyuruldu.

Tesislerde Yok Yok…

Konu ile ilgili olarak görüşlerini açıklayan ve belediye kreşinde çalışan tüm anne ve babaların çocuklarına hizmet vermekten gurur duyacaklarını dile getiren Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, tesislerde sportif, kültürel, zihinsel kişisel gelişim ve çocuk oyun alanları ile parkların yer aldığını belirtirken, bilhassa çocukların yaparak, dokunarak, hissederek öğrenmesini hedefleyen tesislerde, ‘Kendin ek, kendin yetiştir, kendin ye’ sloganı ile çocukların toprak ve doğa ile buluşacağını kaydetti.

 Çalışan Annelere Büyük Kolaylık

Öte yandan, belediyeden yapılan açıklamada, özellikle çalışan annelerin büyük ihtiyaç duyduğu ve 3 ile 6 yaş grubu aralığındaki çocuklara, yılın 12 ayı hizmet verilmesi planlanan Karacabey Belediyesi Kreş ve Çocukevi’nin, oldukça modern bir eğitime sahip olacağı belirtilirken, kreş bünyesinde çocuklara için büyük önem arz eden, sosyalleşme ve kişisel gelişim konularına katkı sağlayacak drama, halk oyunları gibi çeşitli aktivitelerin de yer aldığı bilgisi verildi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin