KARACABEY BELEDİYESİ ALİ BABANIN ÇİFTLİĞİ Mİ?

CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Karacabey Belediyesi’nin sürekli borçlandırıldığını, ancak bunun karşılığında somut bir hizmetin olmadığını ileri sürerek, “Bu paralar nereye gidiyor?” diye sordu. 

Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri öncesinde basın toplantısı düzenledi. 24 Haziran’da AK Parti iktidarı ile Recep Tayyip Erdoğan’ın sandığa gömüleceğini iddia eden Çiftçi, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı da sert sözlerle eleştirerek, Özkan’ın Karacabey’i borç batağına sürüklediğini ileri sürdü.

Çiftçi, “Göreceksiniz Karacabey’de tarih yazacağız. Hem CHP, hem de Muharrem İnce sandıktan birinci çıkacak. Pazar günü Türkiye için tarihi bir gün. AKP karanlığı son bulacak, Muharrem İnce ile Türkiye aydınlanacak.” dedi.

CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, parti binasında düzenlediği basın toplantısında şu ifadelere yer verdi: “Yoğun bir seçim maratonunu geride bırakmak üzereyiz. Milletvekili adaylarımız, ilçe yönetimimiz, kadın ve gençlerimiz ile birlikte tüm teşkilat olarak Karacabey’de yoğun bir çalışma yürüttük. Gece-gündüz demeden, köy-köy, ev-ev, mahalle-mahalle, kahvehane-kahvehane, kapı-kapı gezdik. Gördük ki hem partimize, hem de Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’ye yoğun bir teveccüh var. Derdi olmayan vatandaşımız neredeyse yok. 16 yıldır yapamadıklarını vaat eden bir iktidar var. Ekonomi rezil bir durumda. Dolar 5 liraya yaklaştı, pazarda fiyatlar ateş pahası. Kadınlarımızın tenceresinde et yerine dert kaynıyor. İşadamlarımız yatırım yapmaya korkuyor, herkes geleceğinden endişeli. Esnafımız neredeyse kepenk kapatacak duruma geldi, siftah bile yapamıyor. Gençlerimiz geleceğinden umutsuz. Gençler, okulunu bitirdikten sonra Türkiye’yi terk edip yurtdışına yerleşmek istiyor. Mazot, gübre, yüksek faiz ve girdi maliyetlerinin yüksekliği dışında, AKP’nin ithalat politikası nedeniyle ürününü ucuz fiyata satan çiftçimiz perişan halde. AKP’den memnun olan birkaç kesim var; onlar da yandaşlar, tefeciler ve rantiyeciler… Pazar günü yapılacak seçimler bu nedenle ülkemizin geleceği adına çok önemli. Göreceksiniz bütün anket firmaları da yanılacak. İnanılmaz bir dip dalga geliyor. Bunu görmemek için kör olmak gerekir.

Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce ‘Gelecek’ diyor, ‘Ben Nano Teknoloji’ diyor, ‘Endüstri 4.0’ diyor; Erdoğan ise ‘Kıraathane’ diyor. Diyanet İşleri Başkanı’nı dahi buna alet ediyor. Erdoğan artık yorgun bir adam, hayali olmayan bir adam. O yerli otomobil deyince kaportasını, Muharrem İnce ise beynini anlıyor. ‘İnce kazanırsa yardımları kesecek’ diyorlar. Doğum, gebelik, şartlı eğitim, muhtaç asker ailelerine yardım, engelli bakımı, fakir muhtaç yardımı gibi yardımlar asla kesilmeyecek. Enflasyon oranını da artıracağız. Bu yardımlar her yıl enflasyon oranında yükselecek.

Sınav ücretlerinin tümünü kaldırıyoruz. 24 Kasım’da öğretmenlerimize bir maaş ikramiye vereceğiz. Mülakatların tümünü kaldıracağız. Çiftçinin mazotu 3 lira, asgari ücret 2200 lira, en düşük emekli maaşı da 1500 lira olacak. Kurban Bayramı’nda tüm emeklilere 1 asgari ücret verilecek. Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğiz. Spor yönetimi özerkleşecek. Çocuk bezindeki yüzde 18 KDV inecek. 100 gün içinde Marmaris’teki yazlık sarayda engelliler tatil yapmaya başlayacak. Başta Kuleli Askeri Lisesi olmak üzere kapatılan askeri kurumları hemen açacağız.

Yabancı bir güç varmış, bu yabancı güç Türkiye’yi iflas ettirmek istiyormuş. Türkiye’nin 450 milyar dolar borcu var. Bu borçlar Dubai’ye, Singapur’a, Londra’ya… Bunun 320 milyar dolarını Erdoğan borçlandı. Borç para aldığım şirket beni iflas ettirirse bir kazancı olur mu? Alacağını alamaz, enayi mi beni iflas ettirsin? Türkiye’den alacağı var. Erdoğan, ne yazık ki yine halkımızı kandırıyor.”

“Karacabey Belediyesi iflas etmiştir”

CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi’nin eleştirilerinden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da nasibini aldı. Özkan’ın Karacabey Belediyesi’ni sürekli borç batağına ittiğini vurgulayan Çiftçi, “Belediye Başkanı Özkan, katıldığı her platformda ekonomisi güçlü belediyeden ve istikrardan bahsediyor, bende son bir aydır kendisine bir çağrıda bulunuyorum; Gel belediyenin bütçesini ve borcunu açıkla diye soruyorum. Bakın geçtiğimiz Nisan ayında Meclis’ten 25 milyon lira borçlanma talep etti. AKP’li meclis üyeleri de bu talebe onay verdi.

İşte buyurun nereye kalem kalem, ne kadar harcama yapacaklarına dair veriler elimde, basınla ve kamuoyuyla paylaşıyorum.

Bu borçlanma ne için talep edilmiş? İçkili yerlerin şehir dışına çıkarılması, sosyal tesis yapılması, katlı otopark vs. Ama ortada hiçbir somut hizmet yok. Bir de utanmadan yeniden borçlanma talep ediyor. Peki bu projeler nerede, hangisi hayata geçirildi? Bu paralar nereye gidiyor?

Şimdi de tutturmuş giderayak 20 milyon liraya yakın yine borçlanma talep ediyor. Yazık değil mi? Ortada somut hiç bir hizmet yokken, Karacabey’in gelecekteki 10 yılını ipotek altına almak da neyin nesidir?

Bakın bu zihniyet, Ergün Koç 1 trilyon borç bıraktı diye 2 yıl meydanlarda ve çorba sohbetlerinde bağırıp çağırdı. Şimdi gelinen noktada hiçbir projesi olmayan, hiçbir beceresi olmayan Ali Özkan, aynen AKP hükümeti gibi Karacabey’i de borç batağına sürüklemektedir.

Nisan ayında 25 milyon, şimdi de 20 milyon borçlanma ile Belediyemiz 4,5 yılda 45 milyon borçlandırılıyor ve faizleri ile bu para 70 milyondur.

Eyyy Ali Özkan; Hani ‘İş bilenin kılıç kuşananın’ diye caka satıyordun? Ali Özkan, Karacabey’i soyup soğana çevirmiştir.

Bakın bugün bir yerel gazetede Hürriyet Mahallesi’ndeki tarlaların satış ilanı var. Bunun gibi bugüne kadar çok sayıda arazi satışa sunuldu ve bu paralar hangi hizmetlere gitti merak ediyoruz?

Karacabeyli vatandaşlarımız, yanına danışman diye aldığın ve bunların kaymaklı maaşlarının yanı sıra hızla zenginliklerinden bahsediyor. Yanındaki başkan yardımcıları ve danışmanlarının birçoğu trilyonluk olduğu anlatılıyor. Bu değirmenin suyu nereden geliyor?

Ben sormaya bıktım ama sen kaçmaktan bıkmadın. Çıkacaksın ve toplum adına sorularıma cevap vereceksin. Caka satarak, hava atarak bizleri kandıramazsın, yemezler. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını sonuna kadar koruyacağım. Siyaseti şeffaf yap, er meydanına gel. Karacabey Belediyesi adeta Ali Baba’nın Çiftliği’ne dönmüş durumdadır. Özkan’a ilk uyarı 24 Haziran’da, ‘Osmanlı Tokadı’ da 9 ay sonraki kurulacak sandıkta gelecektir.”

 
Lütfen Paylaşın ve Beğenin