KARACABEY BELEDİYESİ BLÖF MÜ YAPIYOR?

SÖYLEM VAR, EYLEM YOK !


KARACABEY BELEDİYESİ YILBAŞINDAN İTİBAREN KALDIRIM İŞGALLERİNE İZİN VERİLMEYECEĞİNİ DUYURDU AMA DEĞİŞEN HİÇBİR ŞEY YOK!

2Karacabey Belediyesi, yeni yılla birlikte ilçede kaldırımların gereksiz bir şekilde işgal edilmesini önlemek adına önemli bir adım atarken, belediyeden yapılan açıklamada, Kabahatler Kanunu’nun 38’inci maddesinin belediyeye verdiği mücbir yetkinin müsamahasız kullanılacağına vurgu yapılarak, karara uymayanlara yönelik 250 TL’den başlayan cezaların titizlikle uygulanacağı açıklanmıştı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından yapılan açıklamada,  yayaların kullanıma sunulan kaldırımların, gerek esnaf ve gerek motorlu taşıtlarla traktör ve benzeri tarım araçları tarafından işgal edilmesine kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğine dikkat çekilmiş ve Kabahatler Kanunu’nun yukarıda belirtilen madde/maddelerinin belediyeye verdiği  yetki çerçevesinde ve kimseye ayrıcalık tanınmadan uygulanacağı belirtilerek, kaldırım işgali yasağını göz ardı edenlere, 250 TL’den başlayan ceza yaptırımının mutlak uygulanacağı  en yetkili makam tarafından kamuoyuna duyurulmuştu..

ESKİ TAS, ESKİ HAMAMcats-crop1

Oysa yılbaşından bu yana tam 16 gün geçti ve sunduğumuz fotoğraflar 16 Ocak Cumartesi günü (Bugün) çekildi. Karacabey Belediyesi, kentin çeşitli yerlerindeki reklam panolarına “Karacabeyliler (Kaldırım İşgaline Son!)  Diyor. Karacabey’i Birlikte güzelleştirelim.” yazılı duyurular asmasına karşın eylem ve söyleminde çelişki yaşıyor. Bir başka deyişle, söylem var, ama eylem yok !

Hani, “Karara uymayanlara yönelik 250 TL’den başlayan ceza yaptırımları titizlikle uygulanacak” demiştiniz. Ne oldu?  Yine de umutla bekliyoruz bakalım!

Umarız, tüm basın yayın organlarının paylaştığı bu haber ve kentin pek çok yerine asılan duyurular “Blöf” olarak kalmaz!cats-crop2

Lütfen Paylaşın ve Beğenin