KARACABEY BELEDİYESİ KABINA SIĞAMIYOR

Türkiye’nin ender borçsuz belediyeleri arasına adını yazdıran Karacabey Belediyesi, araç filosunu güçlendirme çalışmaları kapsamında yeni araç alımlarına da hız kesmeden devam ediyor


Göreve başladıkları yaklaşık 30 aylık dönemde, modern belediyecilik adına uygulamaya koydukları yapısal değişimler sayesinde, eskiden kalan tüm belediye borçlarının kapatılarak artı rakamlara geçildiğini dile getiren Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan; belediye araç filosuna yeni katılan araçlar için düzenlenen törende; “Tüm finansal süreçleri doğru bir şekilde yöneterek, belediyemizin ekonomik seviyesini her geçen gün yükseltmekteyiz. Karacabey, akılcı ve sürdürülebilir yaklaşımlar sergilemeye devam ederek, inanıyorum ki yakın gelecekte, Bursa’nın en önemli ilçeleri arasına mutlaka yükselecektir” şeklinde konuştu.

  Türkiye’nin ender borçsuz belediyeleri arasına adını yazdıran Karacabey Belediyesi, araç filosunu güçlendirme çalışmaları kapsamında, ücretlerinin tamamının peşin ödendiği 8 aracı daha araç filosuna dâhil etti.

 Karacabey Belediyesi tarafından yeni alınan 8 araç, önceki gün gerçekleştirilen görkemli bir tören ile Karacabeylilerin hizmetine sunuldu.

 Araç filosuna yeni katılan araçların kurdele kesim töreni; Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şükrü Köse, AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, Müftü Durmuş Ayvaz, ,belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar tarafından gerçekleştirilirken, törende geniş bir vatandaş kitlesi de hazır bulundu.

bld_9549

 “Sürdürülebilir Finansal Yapıyı Hedefliyoruz”

 Göreve başladıkları ilk günden itibaren, belediyenin güçlü ve sürdürülebilir bir finansal yapıya kavuşması adına gerçekleştirilen yapısal reformlar sayesinde, Karacabey’in konumunun ‘1.Lig Belediyeleri’ arasına her geçen gün daha da yaklaştığını ifade eden Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, modern belediyecilik adına uygulamaya koydukları yapısal değişimler sayesinde, ekonomik anlamda da başarılı sonuçlar elde etmeye başladıklarını kaydetti.

bld_9588

 Mobil Başkan Ali Özkan: Tüm Alımlarımızı Peşin Yapıyoruz

 Araç filosuna sürekli yeni araç alımlarının gerçekleştirildiğini anımsatarak, en son alınan araçların tümünün, ücretlerinin de peşin olarak ödendiğinin altını çizen Mobil Başkan Ali Özkan; “Karacabey Belediyesi, kendi ayakları üzerinde durabilen güçlü yapısıyla, geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyor. Bir sürü maliyet unsurlarına rağmen gelir ve gider dengesini doğru bir şekilde yöneterek, borçsuz bir belediye adına faaliyetlerimize titiz bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

 “Büyük Projeler İçin Borç Almak da Bir Alternatifimizdir”

 “Hedeflerimiz doğrultusunda, ihtiyaç duyduğumuz projeleri gerçekleştirmek adına gerektiğinde borçlanma yolu da bir alternatifimizdir” diyen Mobil Başkan Ali Özkan, “Her yıl hedef büyülterek başarıya ulaşıyoruz. Karacabey, Bursa’nın merkezde yer alan ilçelerin konumuna doğru sosyal, kültürel ve ekonomik olarak tüm yönleri ile kararlılıkla ilerlemektedir. İlçemizin topyekûn kalkınması adına özverili şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin