KARACABEY BELEDİYESİ VE PARKLAR

GÖRSELLİK İÇİN PARK YAPAN KARACABEY BELEDİYESİ EN MERKEZİ YERDEKİ GENÇLİK PARKINI YOK MU SAYIYOR?


KARACABEY’DE YASAKLARI TAKAN YOK…CEZA UYGULAYAN DA!


KARACABEY GENÇLİK PARKI’NA GİRİŞ ADETA ÜCRETLİ OLMUŞ!


 

KARACABEY’DE YASAKLAR “ÇİĞNENMEK İÇİNDİR!” 

KONU 1-Bilindiği gibi, Karacabey Gençlik Parkı,ilçemizin en eski ve en bilinen merkezi bir yerinde bulunuyor.Yaşamakta olduğumuz şu sıcak yaz günlerinde okullar da tatil olduğu için öğleden sonraları ve akşamları parkın işleticiye kiralanmış bölümlerinde bazen yer bulmak dahi olanaksız oluyor. Muhterem belediyemiz uzun zamandır ihmal ettiği bu parkımızın önüne araç parkının yasak olduğunu,aksine davrananlar hakkında yasal işlem yapılacağını belirten bir yazı sabitlemiş.AMA TAKAN BİLE YOK.YASAL “Müeyyide” uygulayan da!

KONU 2-Karacabey Gençlik Parkı adeta üçe bölünmüş.Biri öteden beri çiçeğe meraklı ve doğa aşığı genç kardeşimiz Önder Bey’in çalıştırdığı  adeta Botanik Çiçek Bahçesi gibi.Buraya bir sözümüz yok.Hatta işleticisini kutluyoruz.

Konu 3-Parkın kuzey tarafında ve  seyirlik açısından ovaya hakim bölümü ile bahçe tarafına da masa ve sandalye atan diğer işletici ise, çalıştırdığı yeri  büyük beton saksılara ektiği bodur ağaçları dizerek ikiye ayırmış. “Kapalı ve gölge oluşturan ağaçlar altında ovayı seyrederek bir masa başında demli çay eşliğinde hafif  müzik dinleyerek, kitabınızı ya da gazetenizi okuyup keyif oluşturamazsınız! Neden mi?  “AİLEYE MAHSUSMUŞ DA ONDAN” Efendi, temiz giyimli,kibar ve nazik olmanız da o AİLEYE MAHSUS bölümde oturmanıza yetmez!

 Genç bir garson gelir, kaba bir konuşma ile: ” Burdan kalk.Dışarı otur!Burası ailelerin” der ve sizi kovmaktan beter eder! Utana sıkıla kalkmak zorunda kalırsınız.”Kalkmam” derseniz ne ile karşılaşacağınız meçhuldür çünkü. Söz dinleyen biri iseniz gider masa ve sandalye atılmış, sadece genç erkeklerin gırgır yaptıkları dışarıda oturur, ne içecekseniz içer bedelini öder ve gidersiniz. 

Konu 4- Parkın üçüncü bölümü ise  garibanların gelip oturduğu, ücretsiz bir kısım.Belediye buraya banklar koymuş.Kurumuş çam ağaçlarının  altındaki bu banklara oturduğunuzda gölgeden yoksunsunuz.5-10 dakika oturmuş olsanız başınıza güneş geçeceği kesin.Kurumuş ve ağaç olmaktan çıkmış çamlardan dökülen böceklerin ensenizden vücudunuza girip, kaşıntı başlatacağını sakın unutmayın.

Konu 5- Karacabey Gençlik Parkı, yukarıda da belirttiğimiz gibi şehrin en merkezi yerinde ve yüzyıllık bir park.Tapusu da belediyede.Sayın belediyemiz merkezdeki bu parkı yıllardır ihmal etti.Onlarca kez yazmış olmamıza, yani halkın talebini iletmemize rağmen bu konuda sesimize kulak tıkadı. Kurumuş çam ağaçlarını kesip, yerine yeni fidanlar dikmiş olsaydı, şimdi büyümüş olacaklardı.Oysa Karacabey Belediyesi ne yaptı? Bursa-Çanakkale kara yolundan transit gelip geçenler görsün de “Karacabey çok güzelleşmiş” desin, diye Şehit Savaş Acarca parkına binlerce lira harcayarak gece şarapçılarına mekan yaptı.Evet, kabul edelim ki görsel olarak güzel…Ancak, vatandaşın işine yarayıp yaramayacağı düşünülmeden yapılan bunca masrafa ve emeğe değer mi? Gerçekten parka gidecek olan halk; oraya, güneşin kavurduğu gölgesiz  parkı değil, on adım ötedeki Atatürk Kültür Parkı’nı tercih edecektir.

Karacabey Belediyesi gerçekten halkın huzur ve rahatını düşünüyor ise bu parkı islah etmeli, aileye mahsus bölümü kaldırmalıdır.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın, yapılacak ilk yerel seçimlerde yeniden aday olacağını biliyoruz.Unutmamalıdır ki; yeniden seçilebilmek için Bursa-Çanakkale yolundan araçları ile transit geçenlerden değil, Karacabey halkından oy isteyecektir! 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin