Karacabey Belediyesi’nde ‘Ortak Akıl ve İstişare Toplantıları’ Sürüyor

Karacabey Belediyesi tarafından,Modern Belediyecilik’ anlayışı çerçevesinde her hafta periyodik şekilde düzenlenen, ‘Ortak Akıl ve İstişare Toplantıları hız kesmeden devam ettirilirken Mobil Başkan Ali Özkan, önümüzdeki dönemde ülke çapında ses getirecek projelerin birbiri ardına uygulamaya konulacağını müjdeleyerek, bu toplantıların mevcut başarıların da ana kaynağı olduğunu söyledi.


  Karacabey Belediyesi tarafından, ‘Modern Belediyecilik’ anlayışı çerçevesinde, her hafta periyodik olarak gerçekleştirilen ‘Ortak Akıl ve İstişare Toplantıları’, belediye başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin katılım ile hız kesmeden sürüyor.

 Toplantıların bu haftaki bölümünde önümüzdeki dönem için vites büyüten belediyenin gerçekleştireceği yatırım ve projeler masaya yatırıldı.

 Toplantıda konuşan Mobil  Belediye Başkanı Ali Özkan, ülke çapında ses getirecek projelerin birbiri ardına uygulamaya konulacağını belirterek, ‘Modern ve Müreffeh Kent’ hedefine mutlaka ulaşılacağı mesajını verdi.

 “Başarıların temelinde, Planlama ve Koordinasyon yatıyor”14732203_1289604067726800_6660153436031692947_n

 Belediye başkan yardımcıları ve daire müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen ‘Ortak Akıl ve İstişare Toplantıları’nın önemine vurgu yapan Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan; belediyede modern yönetim dönemine geçildiğini ifade ederken, modern belediyecilik anlayışları gereği göreve geldikleri ilk günden bu yana, planlama ve birimler arasındaki koordinasyona verdikleri önemin altını çizerek, düzenlenen bu toplantıların, başarılarının da ana kaynağını teşkil ettiğini söyledi.

 “İstişare Kültürü Çerçevesinde Kent Paydaşlarımızla Ortak Çalışıyoruz”

 Her Pazartesi günü gerçekleştirilen koordinasyon toplantılarında, mevcut durum tespitine yönelik analiz çalışmaları ile hedefe yönelik planlama ve koordinasyon çalışmalarının yürütüldüğünü ifade eden Mobil Başkan Ali Özkan; “Periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar ile özlediğimiz başarıya ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Kentin yönetimi, sorunların çözümünde ve geleceğe yönelik yatırımların planlamasında, ortak akla ve katılımcı yönetim anlayışına büyük önem veriyoruz. Bu sayede, mevcut durumumuzu çok daha iyi analiz edip, kısa ve uzun vadeli çalışmalarımızın planlamasını da en üst düzeyde koordine edebiliyoruz. Karacabey her yönüyle gelişmeye ve büyümeye devam edecek” şeklinde konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin