Karacabey Belediyesi’nden Bir İlk

Karacabey Belediyesi, geçtiğimiz aylarda yürürlüğe konulan ‘6763 Sayılı Uzlaştırma ve Arabulucuk Yasası’nı da ülkemizde uygulayan ilk belediye oldu.


Karacabey Belediyesi’nin Uygulaması Tüm Türkiye’ye Örnek Gösterildi

Geçtiğimiz yıl, ilçe merkezindeki çöplerin toplanması sırasına geçirdiği elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden işçi kardeşinin, yakınlarının acısını bir an önce hafifletmek ve maddi sorunlarına da katkı bulmak amacı ile harekete geçen Karacabey Belediyesi, aile reislerinin acısını hala yüreklerinde hisseden aile ile anlaşmaya varırken, yeni çıkan yasayı uygulayan ilk belediye olması sebebiyle de tüm Türkiye’ye örnek gösterildi.

 ‘İş Barışına Katkı Sağlayanlar’ Dalında Ödül Kazandı

Karacabey Belediyesi’nin sergilediği örnek uygulama vatandaşların da haklı takdirini kazanırken, tüm Türkiye’deki belediyelere örnek gösterilen bu hukuki uygulamanın, geçtiğimiz hafta BTSO tarafından verilen  ‘İş Barışına Katkı Sağlayanlar’ ödülüne layık görülerek perçinlenmesi de ilçe adına bir başka gurur kaynağı oldu.

Mobil Başkan Ali Özkan: “Örnek Alan Değil, Örnek Alınan Belediyeyiz”

Göreve geldikleri ilk günden bu yana, ‘En önde gelen belediyelerde ne varsa, ilçemizde de o olacak’ sözünü verdiklerini aktaran Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, bu yolda başarı ile ilerlediklerinin altını çizdi.

Karacabey’in, her şeyin en güzeline layık olduğunu kaydeden Mobil Başkan Özkan; “Hayata geçirdiğimiz her projede, ‘önce insan’ felsefesi ile hareket ediyoruz. Ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif yönden büyük potansiyele sahip ilçemizin, mevcut dinamiklerinin önündeki engellerin kaldırılmasının ardından elde edilen başarılar, tüm ilçe halkımızın olduğu kadar, bizim de göğsümüzü kabartıyor. Bu anlamda güzel günlerin geldiğini hep birlikte müşahede etmekten de gurur duyuyoruz. İlçemiz her şeyin en iyisini ve güzelini kesinlikle hak ediyor“ şeklinde konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin