KARACABEY BELEDİYESİ’NDEN EKOLOJİK TARIM DESTEĞİ

Mobil Başkan Ali Özkan, İl Tarım Müdürlüğü Yetkilileri ve Üreticilerle Ekolojik Üretim Modelini Görüştü


Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, İl Tarım Müdürlüğü yetkililerini ve üreticileri makamında ağırladı.

Görüşmede Mobil Başkan Ali Özkan, Karacabey’in verimli tarım toprakları sayesinde ekolojik ürünler yetiştirilmesi noktasında fazlasıyla potansiyele sahip olduğuna vurgu yaparak, kırsal kalkınmayı destekleyen hamlelerle birlikte, daha bilinçli bir üretim modelinin gerçekleştirilmesi adına önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Çok yararlı geçen ziyarette Mobil Başkan Ali Özkan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Esra Uzun ve üreticilerle bir araya gelerek, ekolojik ürünler ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Ekolojik ürünler konusunda, yerel çifti kadınların talep ve beklentilerini dinleyen Mobil Başkan Ali Özkan,organik ürünlere büyük ihtiyaç duyulan günümüzde, Karacabey’in kendine has ürünlerine pazar oluşturmak için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.

“Bilinçli Üretim Modelini Gerçekleştirmek İstiyoruz”

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ali Özkan, STK ve kadın dernekleri ile bir araya gelerek,ekolojik ürün üreten kadınlarla bu yönde önemli bir projeyi hayata geçirmeyi düşündüklerini söyledi.bld_5508

Karacabey’de bu potansiyelin fazlasıyla var olduğunu söyleyen Ali Özkan; “Karacabeyli kadınlarla birlikte, ekolojik ve doğal ürünlerin nasıl üretilip geliştirilerek pazara sunulacağını, düzenlenecek programlarla aktarıp, projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz.İlçemizin pek çok bölgesinde ekolojik pazara uygun ürünler zaten yetiştiriliyor ve üretiliyor. Bu çalışma ile biz bu ürünleri ve kırsal kalkınmayı destekleyerek, daha bilinçli bir üretime geçmeyi düşünüyoruz” dedi.

“Karacabey Üreterek Kalkınacak”

Kendilerini en güzel şekilde ağırlayan Belediye Başkanı Ali Özkan’a teşekkürlerini ileten İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve üretici kadınlar da belediyenin bugüne kadar üreticiye olan desteklerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, ilçenin üreterek kalkınması yolunda ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin