Karacabey Belediyesi’nden Girişimcilik Kursu

Karacabey Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile ortaklaşa düzenlenen “Girişimcilik Kursu”, 9 Ekim 2017 Pazartesi günü başlıyor


 Karacabey Belediyesi tarafından, girişimcilerin önünü açacak eğitim faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.

Karacabey Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile ortaklaşa düzenlenen “Girişimcilik Kursu”, 9 Ekim 2017 Pazartesi günü başlıyor.

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek eğitimlere6 Ekim 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar başvuruda bulunulabileceği açıklandı.

Kursu Bitirenlere 30 Bin Lira Hibe

9 Ekim ile 13 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek kursların sonunda, başarılı kursiyerlere verilecek sertifikalarla birlikte, yeni iş hayatlarına başlangıç aşamasında, 30 bin TL’ye kadar hibe ve 70 bin TL’ye kadar da kredi kullanma imkânı sağlanacak.

Kosgeb Bursa İl Müdürü Erkan Güngörmüş ile imzalanan  protokol ardından görüşlerini  dile getiren Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada,‘Modern ve Müreffeh Kent Karacabey’ hedefleri doğrultusunda gençlerin gelecekleri adına önemli yer tutan bu tür organizasyonlara destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Özkan; “Gençlerimizin ve ev hanımlarımızın, iş ve meslek hayatına donanımlı olarak katılması adına, belediye olarak gereken her şeyi yapmayı azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Karacabey Belediyesinden yapılana açıklamada, kursiyerlerin kendi bilgisayarlarını getirmelerinin önemine de vurgu yapıldı.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin