Karacabey Belediyesi’nden Kırsal Mahallelere Ekipman Desteği

Tüm ilçenin topyekûn kalkınması adına geliştirdiği projeleri, birbiri ardına hayata geçiren Karacabey Belediyesi; yatırımlarını hız kesmeden sürdürürken, çiftçilik ve hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticilerin, bulundukları yörelerde istihdam ve üretime katkı sunmaları adına yürürlüğü konulan ‘Ekipman Destekleme’  projesi kapsamında yer alan Salça Makineleri desteğini de hız kesmeden sürdürüyor.

 ‘Modern Kent Karacabey’ hedefleri doğrultusunda merkez-kırsal ayırt etmeksizin, bütünüyle yatırım hamlesi başlatan Karacabey Belediyesi; kırsal mahallelere desteğini hız kesmeden sürdürürken, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Birliği ile ortaklaşa yürürlüğe konulan ‘Ekipman Destekleme’ projesi kapsamında, ilçedeki 64 kırsal mahalleye Salça Çekme Makinelerinin teslimat ve montaj işlemlerinin büyük ölçüde gerçekleştirildiğini duyurdu.

Kırsal mahallelerde çiftçilik ve hayvancılıkla geçimini sağlayan tüm üreticilerin, bulundukları yörelerde istihdam ve üretime katkı sunmaları adına geliştirdikleri projelerin hayata geçirilme çalışmalarını, kararlılıkla sürdürdüklerine vurgu yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, şu ana kadar ekiplerin kırsal mahallelerin önemli bir bölümünde salça makinelerinin teslim ve montaj çalışmalarının gerçekleştirildiğini açıkladı.

BLD_3188Hedefimiz;Kırsal Mahallelerde İstihdam Yaratmak, Göçü Tersine ÇevirmekBLD_3194

Karacabey’in sürekli büyüyen bir kent haline geldiğini anımsatan Başkan Özkan;“Önümüzdeki dönemde çalışmalarımızı, tüm kırsal mahalleleri kapsayacak şekilde genişletip kısa sürede bitirmeyi planlıyoruz. Şüphesiz, ilçemiz tarım ve hayvancılığı merkezi olduğu kadar, tarıma dayalı sanayinin de başkenti konumunda. Sürekli büyüyen ve sanayi yatırımlarının gözdesi olan Karacabey’imizdeki kırsal mahallelerde, çiftçilik ve hayvancılıkla geçimini sağlayan tüm üreticilerin bulundukları yörelerde istihdam ve üretime katkı sunmalarına, ülke genelinde yaşayan ‘Köyden Kente Göç’ olgusunun tersine çevrilme çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, 85 mahallesi ile birlikte topyekûn kalkınmış modern ve müreffeh bir kent… Bu hedefimize de planladığımız şekilde kararlılıkla ilerliyoruz” şeklinde konuşurken, salça makinelerinin teslimat töreninde AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol’un yanı sıra muhtarlar da hazır bulundu.aaa

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin