Karacabey Belediyesi’nden Yoksullar İçin Ortak Çalışma

İlçedeki yaşlı, kimsesiz ve bakımı muhtaç vatandaşlar için mahalle muhtarları ile birlikte ortaklaşa başlatılan ‘Kimsesizlerin Kimsesi Var’ isimli projeyi yürürlüğe koyan Karacabey Belediyesi, proje kapsamında şu ana kadar 30 evde bakım, onarım ve temizlik hizmeti verildiğini duyurdu


 Sosyal belediyecilik adına her geçen örnek bir uygulamaya imza atan Karacabey Belediyesi tarafından, geçtiğimiz haftalarda uygulamaya konulan ‘Kimsesizlerin Kimsesi Var’ isimli proje tüm hızı ile sürüyor.

 Kimsesizlerin Kimsesi Var’ kampanyası kapsamında, kısa sürede yaşlı, kimsesiz ve bakımı muhtaç yaklaşık 30 aileye ulaşılarak, evlerindeki fiziki bakım ve onarımların yanı sıra; baştan ayağa temizliklerinin de gerçekleştirildiği kaydedildi.

 Karacabey Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı da olan Hamiyet Özenli ve yine Belediye Meclis Üyesi Hatice Kılıç ile birlikte, mahalle muhtarlıklarının ortaklaşa yürüttüğü ‘Kimsesizlerin Kimsesi Var’ kampanyası vatandaşların da haklı takdirini kazanırken, proje kapsamında günlük ulaşılan ev sayısının daha da artırılmasına çalışıldığı ifade edildi.

 Ali Özkan: Medeniyetimiz Her Yere Adalet Getirdi

 Türk-İslam medeniyetinin, geçmişten bu yana tüm toplumlar önünde her zaman farkını ortaya koyduğunun altını çizen ve uygulamayı kısa sürede yaygınlaştırmayı arzuladıklarını dile getiren Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı açıklama ile sosyal yardımlaşmanın en güzel hasletlerimizden biri olduğuna vurgu yaptı.

Kampanyayı Daha Geniş Kitlelere Ulaştırma Çalışmalarımız Sürecek

 Son dönemde, sözde çağdaş batılı ülkelerin gerçek yüzlerinin dünyada değişen ekonomik şartlar ile birlikte bir bir ortaya çıkmaya başladığını da sözlerine ekleyen Ali Özkan; “Mazlum ve muhtaçların yanında olmak, tüm topraklara sadece gerçek adalet ve gerçek refahı getirmek, atalarımızın ve bizlerin tek gayesi olmuştur. Günümüzde de bu kültürün mirasçıları olmaktan gurur duyan bizler, emanet aldığımız bu güzel görevleri kararlı bir şekilde yerine getirmeye gayret ediyoruz. Bu kampanyanın başarılı olup daha da geniş kesimlere ulaşması adına çalışmalarımız kararlılıkla sürüyor” şeklinde konuştu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin