Karacabey Belediyesi’nden Zeytincilik Atağı

Karacabey Belediyesi, ilçede zeytin toplama istasyonları kurulması ve bölgede alternatif ürün olarak zeytinciliğin yaygınlaştırılıp geliştirilmesi adına bu konudaki girişimlerine hız verdi.


Verimli toprakları ile bilinen ‘tarım ve hayvancılığın başkenti’ Karacabey’de, çiftçi sorunlarının çözümü adına  önemli girişimlerde bulunan Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, Susurluk Şeker Fabrikası’nın tekrar açılması için başlattığı girişimlerin ardından, bu kez de bölgedeki zeytin üreticilerinin sorunlarının çözümü adına yeni bir girişimde daha bulundu.

 Türkiye’de ‘zeytin’ denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Marmara Birlik Başkanı Hidamet Asa’yı ziyaret eden Mobil Başkan Ali Özkan, ilçede zeytin toplama istasyonlarının kurulması ve bölgede alternatif ürün olarak zeytinciliğin yaygınlaştırılmasını görüştü.

Mobil  Başkan Özkan ziyarette, zeytinciliğin önemine dikkat çekerek, bu konuda üreticilere tam destek vermeye hazır olduklarını aktardı.

 Karacabeyli Zeytincilere Desteğe Hazırız

 Mobil Başkan Ali Özkan’a nazik ziyaretleri için teşekkür eden  Marmara Birlik Başkanı Hidamet Asa, Karacabey’i  ziyaret ederek mevcut sorunları yerinde belirleyeceğini kaydetti.

Asa ayrıca, bölgedeki zeytin üreticilerine destek verme ve sorunlarının çözümü ile birlikte, zeytin ekim alanlarının geliştirilmesi ve toplama istasyonları konusunda ortaya konacak proje ve yatırımlara her zaman hazır olduklarını ifade etti.

 Zeytin Üreticilerinden Mobil Başkan Ali Özkan’a Ziyaret

Öte yandan, Karacabeyli zeytin üreticileri adına Mobil Başkan Ali Özkan’ın başlattığı girişimler bölge çiftçileri tarafından   olumlu karşılandı.

Karacabey Dağkadı Mahallesi’nde zeytin üretimi yapan ve aynı zamanda Edincik Bölgesi Marmara Birlik delegesi  olan Sadık Özbaşak, önceki gün Mobil Başkan Ali Özkan’ı ziyaret ederek, Karacabey Belediyesi’nin Dağkadı Mahallesi’nde inşaatını gerçekleştirdiği Zeytin Toplama Merkezi tesisleri için teşekkürlerini bildirdi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin