Karacabey Belediyesi’ne otopark tepkisi

ORTAK AKLIN VE VİZYON SAHİPLERİNİN SON ESERİ:


KUMSALA OTOPARK YAPMAK!


Karacabey Belediyesi’nin Yeniköy’de bulunan plajı otoparka çevirmek istemesine vatandaşlar tepkili.

Karacabey Belediyesi‘nin sahil projesi kapsamında Yeniköy‘de bulunan ve Bursalıların yazın yoğun ilgi gösterdiği uzun plajı otoparka çevirmek istemesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Bol kumuyla bilinen plajın üzerine taş, toprak ve moloz dökülerek otopark yapılmaya başlandığı bildirilirken Yeniköy sakinleri sözkonusu girişime şiddetle karşı çıkıyor.

Çalışmanın kıyı kanununa da aykırı olduğu öne sürülürken, yapılması planlanan otoparkın çok yakınında binlerce aracın sığabileceği bir limanın da bulunduğu ifade edildi. Bursada Bugün muhabirine konuşan esnaflar da Yeniköy plajının katledilmesini istemediklerini kaydettiler.

Sosyal medyada örgütlenerek tepkilerini her geçen gün biraz daha artıran Yeniköylüler Karacabey Belediyesi’nin projeden vazgeçmesi için yeni Bursa Valisi İzettin Küçük’e de çağrıda bulundu.

Projede yürüyüş yolları, meydanlar, günübirlik kullanım alanları, çocuk oyun parkları, amfi-tiyatro, aquapark, spor alanları, bisiklet yolları, sergi ve gösteri alanları, seyir tepesi, otoparklar, toplu taşıma durakları, balıkçı barınağı, restoranlar, büfeler, oturma dinlenme alanları, ahşap seyir platformları, soyunma-duş-wc kabinleri, su sporları alanı ile özel donatı elemanları da yer alıyor.

Ancak bölge halkı projeye plajın katledileceği endişesiyle karşı çıkıyor.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin