KARACABEY BELEDİYESİ’NE YENİ MÜLKLER KAZANDIRILDI

Karacabey Belediyesi, son meclis toplantısında alınan karar doğrultusunda; Drama Mahallesi 125. sokakta bulunan toplam 778 m2’lik arsayı ve Saadet Mahallesi 189. sokaktaki 20 m2’lik büroyu satın aldı.


Belediye mülkiyetine katılan taşınmazların hayırlı olmasını dileyen Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan, bölge ihtiyacına çözüm bulacak projelerin de en kısa zamanda hayata geçirileceğini söyledi.

 Karacabey Belediyesi tarafından ilçedeki dönüşüm faaliyetleri kapsamında satın alma işlemleri   sürdürülüyor.Karacabey Belediyesi bu doğrultuda son olarak, Drama Mahallesi 125. sokakta bulunan toplam 778 m2’lik arsa ile Esentepe Mahalle Muhtarlığı’nın kullanımı için de Saadet Mahallesi 189. sokaktaki 20 m2’lik büroyu, son meclis toplantısındaki karar doğrultusunda satın aldı.

“Bölge İhtiyacına Cevap Verecek Projeleri Hayata Geçireceğiz”

Karacabey Belediyesi meclis toplantısında alınan karar gereği ilk olarak, Drama Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve şu anda,taksi toplanma merkezi olarak kullanılan arsa, Karacabey Belediye mülkiyetine dahil edildi.

DCIM100MEDIADJI_0008.JPG

Arsanın şimdilik bir planlamaya tabi olmadığı belirtilirken, Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada; “Mevcut bölgemizde ciddi bir park ve otopark sıkıntısı yaşıyoruz. Bölgenin nefes alacak alanlara ihtiyacı olduğunu biliyoruz. İlgili kişilerle konuyu değerlendirip, mahallenin ve bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek bir projeyi en kısa zamanda geliştireceğiz. Gerçekleşen satın almalarımız hayırlı olsun” dedi.

Esentepe Mahalle Muhtarlığına Büro

Öte yandan, belediyenin alımını yaptığı bir diğer yer ise muhtarlık binası olarak kullanılmak üzere, Saadet Mahallesi 189.sokakta bulunan 20 m2’lik büro oldu. Söz konusu büronun, Esentepe Mahalle Muhtarlığınca kullanılacağı kaydedildi.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin