KARACABEY BELEDİYESİ’NİN “ŞAŞIRTICI” İŞLERİ…

KARACABEY BELEDİYESİ, BORÇLARINI BİTİRİNCE “ŞAŞIRTICI” İŞLERE PARA HARCAR OLDU !

MAALESEF ÇİÇEKLİ KONTEYNERLAR KÖTÜ KOKUYU ÖNLEMİYOR


ÇÖP KONTEYNERLARINA RESİM DEĞİL,KAPANAN KAPAK GEREKLİ

20160111_132130Karacabey Belediyesi hiç borcunun kalmadığını duyurarak, kasalarında da 5 milyon lira bulunduğunu duyurduktan sonra, Türkiye’de görülmemiş, gereksiz ve boşuna masraf denilebilecek bir uygulamaya imza atarak adeta kaynak israfına başladı.

Kasasındaki parayı harcayacak yer bulamayan Karacabey Belediyesi, kapağı sürekli açık olduğu için  özellikle yazın sinek yuvasına dönüşen ve çok kötü kokular yayan çöp konteynerlerini boyayarak, üzerlerine de çiçek ve çocukların sevdikleri çizgi film kahramanlarının resimlerini  çizdirerek, sanki çocukları mikrop yuvası olan çöp konteynerleriyle oynamaya davet ediyor. Kaldırımdan bile yoksun sokaklara, yayaların yürüyemediği kaldırım kenarlarına üzerine çiçekli konteyner koysanız ne yazar, çiçeksiz olsa ne yazar? Çiçekli,        resimli konteynerin vatandaşa faydası nedir? Bunu yapan bırakın Türkiye’yi, dünyada bir kent var mıdır ki? Kuşkusuz yoktur!

B20160106_134221izce boyadan ve üzerlerine çiçek, böcek resmi çizdirmeden önce önemli olan, konteynerlerin kapaklarının kapanmasını sağlamaktır. Bunun için Belediye Temizlik İşleri elemanları vatandaşlara eğitici bilgiler vermeli, kapakların kapanmasını isteyen el ilanları dağıtmalı, hatta muhtarlarla toplantılar yapılmalı ve konteynerlerin kapaklarının sürekli kapalı tutulmasının önemi tüm halka anlatılmalıdır.

Okullarda öğretmenler de öğrencilere, çöpün kapalı ortamda toplanmasının mikropların yaygınlaşmasının önüne geçilmesi açısından mutlak bir gereklilik olduğunu öğretmelidirler. Üzerine her ne kadar gerçeği çok güzel kokan çiçeğin resmi çizilirse çizilsin, o konteyner  etrafa resmi ç20160111_131538izili çiçeğin değil, içinde bulunan atıkların kötü kokusunu yayacaktır.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin