KARACABEY BELEDİYESİ’NİN BİR ACAYİP İŞLERİ…

HASTANE  YAKINLARINDAKİ ÇEVRE YOLU KENARINA (STADYUMUN TAM ARKASINA) HATALI EKİLEN AĞAÇLAR KURUDU !


BU AĞAÇLARI HANGİ İŞ BİLMEZLER DİKTİ ACABA ?

Bursa-Çanakkale çevre yolunun Karacabey Devlet Hastanesi yakınlarına büyük emekler harcanarak (Karacabey Stadyumunun tam arkasındaki  alana)   geçen yıl köklerindeki toprağı tutan koruyucu sepetler çıkarılmadan ekilen çok sayıda fidan kurudu.

Baharın gelmesiyle birlikte yakın çevresindeki daha yaşlı ağaçların yapraklanmaya başlamasına rağmen çok sayıda fidanın kuruduğunun anlaşılması üzerine, kuru bir fidanı yerinden sökenler gördükleri karşısında şaşkına döndü. Çünkü fidanın köklerindeki toprağı tutan plastik  ve delikli koruyucu sepetler çıkarılmamış ve  fidanlar oldukları gibi öylece kazılan çukurlara gömülmüştü. 3Çocukların dahi bildiği fidan dikme işini kuşkusuz ücreti karşılığı ve yetişkin işçiler yapmıştı. Bu işçiler  Bursa Karayolları,  Büyükşehir Belediyesi  ya da Karacabey Belediyesi’ne ait olmalı. Her hangisine ait olur ise olsun, harcanan bizim paramız. Bu fidanlar öyle kolay yetişmiyor,  kuruyup ziyan olmalarına mı yanalım, bilinçsizce ekim yaptıkları halde işçilere ödenen ücrete mi? Böylesi bir ağaç ekiminin yapıldığına şaşırmak dahi hafif kalmıyor mu sizce?

KONTEYNIR ÇİÇEKLERİ SOLDU MU?

2Şu Karacabey Belediyesi’nin pireyi deve yapmaktaki ustalığının üstüne yok doğrusu! Neden mi? Söyleyelim: Gazetelerde çarçaf çarşaf yayımlandı “Karacabey’de çöp konteynerleri çiçek açtı!” diye. Baktık. Sadece ana caddedeki konteynırlar boyanmış ve resimlenmiş. Aylar geçti. Diğer sokak ve caddelere yenilerinin geldiği yok. Hatta yeni yeni apartmanlar yapıldı. Bırakın boyalısını, boyasıza razı olunduğu halde konteynır sıkıntısı hâlâ giderilmedi. Örneğin 149 sokak ile 66 sokağın kesiştiği noktadaki 2  çöp konteynırı inşaat yapılıyor diye yerinden alındı ve bitmekte olan başka bir apartmanın önüne kaldırıldı. Alındığı yerdeki inşaat bittiği halde  oraya başkası getirilmedi. Çünkü o binanın da konteynıra ihtiyacı var. Olsun ! Kimin umuru?

PARK MI, ÇOCUK OYUN BAHÇESİ Mİ?

20160310_121634Bir diğer konu ise geçtiğimiz günlerde hizmete açılan  belediyenin deyimi ile “IHLAMUR PARKI.” İnsan zihninde Ihlamur ağaçları ile bezenmiş park gibi bir park hayalliyor. Gittik, gördük. Moda deyimle “Yahu ! Tamam da, burası park değil ki ! Çocuk oyun bahçesi! Hepsi hepsi 200 m2. ya var ya yok…!!! Neresi park bunun?” Ama yine de hiç yoktan iyi diyor ve her mahalleye en az bir adet yapılarak, çoğaltılmaları halinde işe yarayacağını ifade ediyoruz.

ASTRONOMİK KİRA GETİREN ECZANELER…

Ya eczanelerin törenle açılışına ne demeli? 7 aydır çalışan eczaneleri siz tutun törenle açın! Ve “Yılda 1 milyara yakın gelir sağlıyoruz” diye de övünün. Hastane yakınına eczane inşa etmekten neredeyse Nobel Tıp Ödülü bekliyorlar! Oysa bundan doğal ne olabilir ki? Yine, “Yahu!” diyelim ve devam edelim: Belediyeler her şeyi kâr amaçlı yapmazlar. Görevleri  vatandaşa hizmettir. O işyerlerine yılda 1 milyara yakın kira ödeyenler de Karacabeyli vatandaş. Daha makul bir düzeyde kira alınmış olması belediyeyi zarara mı sokardı?

“KADINLARA ÖZEL PLAJ AÇTIK” BALONU !!!

BUDUR1Ya “Karacabey Yeniköy’ün Kurşunlu Mahallesi yakınlarında Kadınlar Plajı açtık! Çok korunaklı ve uygun bir yer! Erkek sinek bile olmayacak. Boğulma olaylarını ve denize fazla açılmaları önlemek için dubalar çektik. Duşlar ve soyunma kabinleri bile kurduk. Bayanlar huzur içinde denize girecekler!” şeklinde  asılsız astarsız uçurulan balonlar..!!! Yerel ve ulusal basında gerçek olmayan haberler! Onlara ne demeli? Maşallah hiçbir belediye görevlisinde şimdi “Tık” yok !!!

“KALDIRIM İŞGALLERİNİ ÖNLEDİK” MASALI…

Bizim bilmediğimiz, öteki Karacabey’de  yaşayanlar “Kaldırım işgallerini Önledik” diyor. Kuyumcuların bulunduğu kaldırıma bakarsanız elbette işgal yok.  Kahvehane önlerine sandalye çıkarılmasını  yasaklamadan “Kaldırım işgallerini önledik” diyemezsiniz. Derseniz, ona sadece Bursa’da yaşayan gazeteciler inanır. Özellikle Karacabeyli Hanımefendiler, kaldırımlarda, bilhassa kahvehane önlerinde nasıl yürüyeceklerini şaşırıyorlar. Ve siz, “Önledik” diyenler! İyi biliniz ki, Karacabey’de kaldırım işgalleri kesinlikle önlenmiş değildir!!!” Longoza Bursa Deniz Otobüsü (BUDO) seferlerinin başlatılacağı…Park altındaki Araplar bayırının piknik alanı yapılacağı… Uluabat-Kocaçay  ve Disneyland vb. proje öykülerini de unutmadık!!!   cats-cropvvvv

Biz yine baştan söylediğimizi yineleyelim: “Şu Karacabey Belediyesi’nin  pireyi deve yapmaktaki ustalığının üstüne yok doğrusu!

Ne demişler? “Teşbihte hata olmaz. Hani yumurtlamadığı halde, gıdaklayarak ortalığı ayağa kaldıran tavuklar vardır ya!!!

Aynen öyle…

Lütfen Paylaşın ve Beğenin