Karacabey Belediyesi’nin Modernleşme Hamleleri

İstanbul-İzmir Otoyolu inşaatı, TEKNOSAB Projesi, Yeşildere ve Gölecik Baraj inşaatları gibi hükümet tarafından gerçekleştirilen devasa ölçekli yatımlar ile adeta şantiyeye dönen Karacabey’de, belediye tarafından üstyapının da modern görüneme kavuşturulma çalışmaları hız kesmiyor.


Emirsultan Mahallesi’ndeki  ‘Beşgen Park’ın açılışında konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, altyapıya aktarılan önemli kaynakların, Karacabey’in önümüzdeki 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak düzeyde olduğunu, kentin modern bir görünüme kavuşturma adına üst yapıda da önemli başarılar elde ettiklerini söyledi.

Karacabey Belediyesi, kentin modern bir görünüme kavuşması adına peşpeşe gerçekleştirdiği semt parkları açılışlarına yeni bir halka daha ekledi.

Karacabey’in tüm ilçe girişlerinde gerçekleştirilen rekreasyon ve yeşillendirme çalışmalarının yanı sıra, tüm kent genelinde yeni açılan semt parkları ile çağdaş bir görünüm kazanan kentte, son olarak Emirsultan Mahallesi’nde açılışı gerçekleştirilen ‘Beşgen Park’, semt sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Önceki gün gerçekleştirilen açılış töreninde; AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Spor Müdürü Ayhan Sağlam, Mahalle Muhtarı Murat Önal, protokol mensupları ve mahalle muhtarları ile birlikte, semt sakinleri hazır bulundu.

Açılış töreninde konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, hükümet tarafından gerçekleştirilen devasa projelerin yanı sıra; Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatları son sürat devam eden 170 trilyonluk alt yapı çalışmaları ile birlikte, kentin adeta bir şantiye alanına döndüğüne vurgu yaptı.

Karacabey’i Güzel Günler Bekliyor

Başkan Özkan, kentteki 40 yıl önce yapılan kanalizasyon, içme suyu şebekesi, atıksu arıtma istasyonu gibi tesislerin, süreç içerisinde büyüyen ve gelişen Karacabey için yetersiz kaldığını ve işlevselliğini de önemli ölçüde yitirdiğini dile getirdi.

 Bursa’nın en uzun sahillerinde turistik tesis inşaatları, longoz ormanlarının turizme açılması, elektrik hatlarının yenilenme çalışmalarının da hızla sürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’in parmakla gösterilen örnek bir kent olacağına vurgu yaptı.

 Çalışmalar İçin Halkımız, Sabır ve Hoşgörü Gösterecektir

Altyapıdaki hummalı çalışmaların da önümüzdeki 2 yıl süreceğini belirterek, vatandaşların makineli ve makinesiz bazı çalışmalardan az da olsa olumsuz etkilenebileceklerini kaydeden Ali Özkan, bu konuda vatandaşların gerekli sabır ve hoşgörüyü göstereceğine yürekten inandıklarını sözlerine ekleyerek, hassasiyetleri için şimdiden vatandaşlara teşekkürlerini sundu.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin