KARACABEY ESKİ DEVLET HASTANESİ’NDE YANGIN!

KADERİNE TERK EDİLEN ESKİ DEVLET HASTANESİ BİNASINDA ÇIKAN YANGIN PANİĞE NEDEN OLDU!

 Geçen yıl Karacabey’de yeni Devlet Hastanesi’nin açılmasıyla boşalan,içindeki tüm büro eşyaları hırsızlar tarafından yağma edilen ve akşamları alkoliklerin mekanı haline gelen terk edilmiş binada yangın çıktı.Karacabey Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın daha fazla büyümeden söndürüldü.

Yangında herhangi bir can kaybı yaşanmazken, hastanenin çürümeye terk edilmesi  Karacabey halkının tepkisine sebep oldu.ic

                        (Karacabey YENİ HABER, FOTOĞRAF ARŞİVİ)

Vatandaşlar, geçen yıla kadar Karacabeylilere sağlık hizmeti verilen Devlet Hastanesi binasının sahipsiz kaldığını belirterek, “Devlet Hastanesi buradan taşındıktan sonra hiçbir ilgi gösterilmedi. Bina ile birlikte terk edilen kullanılabilir durumdaki yatak ve masa dahil pek çok  büro eşyası hırsızlar tarafından yağma edildi.meralKaracabey YENİ HABER olarak bizler defalarca ilgilileri uyarmamıza karşın hiçbir önlem alınmadı.Binanın içindeki elektrik kabloları bile sökülerek çalındı. Geceleri de bina sarhoşların ve tinercilerin barınağı haline geldi. Bu kadar sahipsizlikten sonra olacağı buydu. İçine kimin girip çıktığı belli değil.

KİMSESİZLERE “BAKIM EVİ” OLSUN DEMİŞTİK YERİNE OTEL YAPILACAKMIŞ!

Karacabey’in Mobil Belediye Başkanı Ali Özkan’ın Seçim Bildirgesi’nde “Kimsesizler Bakım Evi” yapılması için söz verdiğini anımsatan Karacabey YENİ HABER, gerekirse Türk Kızılay’ı ile işbirliği yapılarak eski hastane binasının bu  amaç için kullanılmasını ilgililerin bilgisine sunmuştu.Ancak, duyumlarımıza göre buraya bir otel yapılması için bazı girişimlerde bulunulduğu edindiğimiz bilgiler arasında bulunuyor.

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin