Karacabey Gençlik Parkı’nda sona gelindi

Karacabey Belediyesi tarafından başlatılan yenilikçi hamlelerle birlikte, ilçenin estetik görünümü ile sosyal hayatına katkı sunan projelere tüm hızıyla devam ediliyor. Bu kapsamda, eski adı Gençlik Parkı olan ‘Adnan Menderes Parkı’nda peyzaj ve yenileme çalışmalarında sona gelindi.


Çalışmaları yerinde inceleyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, sosyal hayata canlılık kazandıran projelere her geçen gün yenisini eklediklerini belirterek, bu kapsamda parkları modernleştirme çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Karacabey Belediyesi tarafından son olarak, adı Adnan Menderes olarak değiştirilen Gençlik Parkı’nda başlatılan peyzaj ve yenileme çalışmalarında sona gelindiği belirtildi.

Yenilenen parktaki çalışmaları yerinde kontrol eden Karacabey Belediye Başkanı Ali 

Özkan, ilçeyi çevresel görünüm anlamında modernleştirme çalışmalarına önem verdiklerini söyledi. Göreve geldikleri günden bu yana ilçedeki sosyal hayata canlılık kazandıracak projelere imza atmaya devam ettiklerini ifade eden Özkan, “Bu kapsamda 100 yıllık geçmişe sahip olan Gençlik Parkı’nın adı Adnan Menderes Parkı olarak değiştirildi. Bu parkta, küçükten büyüğüne kadar her yaştan ilçe halkının birçok anısı var. Parkımızdaki hummalı çalışmalarda artık sona gelindi. Yenileme çalışmalarımız kısa süre içerisinde tamamlanacak ve parkımız yeni yüzü ile halkımızın hizmetine sunulacak” dedi.

Özkan, parkın Bandırma asfaltından görünen yamaç tarafında gerçekleştirilecek rekreasyon ve görsel çalışmalarının oldukça güzel olduğuna dikkat çekerek, bu kısmın da büyük beğeni toplayacağını kaydetti.

Olumlu geri dönüşler alıyoruz

Vatandaşların her mahalleye park oluşturma çalışmasından oldukça memnun kaldığının altını çizen Başkan Özkan, ilçenin her yerinde çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına büyük ivme kazandırdıklarının altını çizdi.

Özkan, Karacabey’in el değmemiş güzelliklerini gün yüzüne çıkarma çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirerek, “Yaptığımız işlemler sonucunda ilçemizde sosyal olarak büyük bir canlanma yaşandı. Vatandaşlarımız da bu durumdan oldukça memnun. Güzel ve olumlu geri dönüşler alıyoruz ve bu bizi sevindiriyor. Bu tür çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz” diye konuştu.

KARACABEY YENİ HABER’in NOTU:

BİLİNDİĞİ GİBİ KARACABEY YENİ HABER,YUKARIDA OKUDUĞUNUZ KONUYU SIK SIK GÜNDEME GETİRİYORDU. PARKIN BİR YARISININ MEZARLIK GÖRÜNÜMÜNDE OLDUĞUNU,ÇAM AĞAÇLARININ KURUDUĞUNU VE PARKIN BANDIRMA ASFALTINDAN GÖRÜNÜMÜ DAHİL YENİDEN ELDEN GEÇİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ  BIKIP USANMADAN, HATTA 4 YIL ÖNCESİNDEN YAZMIŞTIK.

KARACABEY BELEDİYESİNİN PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ HİZMETLERİNİN ÖNERİLERİMİZİN 4 YIL GERİSİNDEN GELİYOR OLMASINA ‘HİÇ YAPILMAMASINDAN İYİDİR’ DİYEREK TEŞEKKÜR EDİYORUZ!

 

Lütfen Paylaşın ve Beğenin