Karacabey Hafta Sonu “Rengârenk” Oldu

Karacabey Hafta Sonu “Rengârenk” Oldu, Türkiye Gündeminde Adından Söz Ettirdi


Karacabey, 19 Mayıs Cuma günü başlayan ve 3 gün boyunca da birbirinden heyecanlı etkinliklerin yer aldığı ‘Rengârenk Karacabey Panayırı’na ev sahipliği yaptı.


Karacabey Belediyesi tarafından, halktan gelen yoğun talep doğrultusunda 7 yıl aranın ardından geçtiğimiz yıl yeniden hayata geçirilen ve günümüze uyarlanan ‘Rengârenk Karacabey Panayırı’, hafta sonu ilçeye bağlı Karasu Merası’ndaki renkli gösterilerle gerçekleşirken, 10 bin kişinin üzerinde ziyaretçinin katıldığı etkinliklerde, heyecan bir an olsun eksik olmadı.

Karacabey, geçtiğimiz hafta sonu adeta ‘Rengârenk’ olarak, Bursa ve Türkiye gündeminde kendine yer buldu.

İlçede yıllarca yapılan ve bölgede ismi gündemden düşmeyen ‘Karacabey Panayırı’, emek gösterilmeyince 7 yıl önce son bulmuştu.

Belediye Başkanı Ali Özkan ise göreve geldiğinde bu konuyu gerek sosyal medyada, gerekse de diğer iletişim mecralarında dile getirip, vatandaşın yoğun ilgisini fark edince düğmeye bastı ve ‘Rengârenk Karacabey’ ile ilçe sınırları dışına çıkan ulusal bir panayıra imza attı.

Karacabey Belediyesi tarafından, halktan gelen yoğun talep doğrultusunda 7 yıl aranın ardından geçtiğimiz yıl yeniden hayata geçirilen ve günümüze uyarlanan ‘Rengârenk Karacabey Panayırı’, hafta sonu ilçeye bağlı Karasu Merası’nda renkli gösterilerle gerçekleşti.

10 bin kişinin üzerinde katılım oldu

İlki geçen yıl gerçekleştirilen panayırın, ikincisi de geçtiğimiz hafta sonu hayat buldu. Hayvancılık sektöründen tarıma, giyimden köylü pazarına, oyuncaklardan çocuk ve gençlik parkurlarına kadar, 7’den 70’e pek çok platform, 19-21 Mayıs tarihleri arasında Karasu Merasında bölge halkıyla buluştu.

Panayır kapsamında, Karacabey’in yanı sıra; Bandırma, Mustafakemalpaşa, Bursa ve Balıkesir’den de yoğun ziyaretçi yer alırken, 3 gün boyunca Karacabey, 10 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Baha sevilen şarkılarını Karacabeyliler için seslendirdi

Etkinliklerde akşamları yapılan konserler, ziyaretçilere eğlence dolu anlar yaşattı. Etkinliğin ilk akşamı sahne alan Şarkıcı Baha, izleyenlere unutulmaz bir konser yaşattı.

Atlı cirit gösterisi bu yılda nefes kesti

Sadece eğlence değil; tarım ve hayvancılıktan hobilere kadar, yüzlerce çeşit stant kurulan panayırda, gerçekleştirilen gösteriler de adeta nefesleri kesti.

Bursa Atlı Cirit ve Okçuluk Kulübü’nün yapmış olduğu cirit gösterisinde, sporcuların mücadelesi görülmeye değerdi.

İlgi her yıl daha da artıyor

Panayıra gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade eden Belediye Başkanı Ali Özkan, etkinliklerle ilgili yaptığı açıklamada; “Bizler unutulmaya yüz tutmuş olan ve ‘baharın simgesi’ haline gelen eski Karacabey Panayırının ilgisizliğinden ve bitirilişinden büyük üzüntü duymuştuk. Göreve geldikten sonra halkımıza gerek sosyal medya, gerekse de diğer iletim araçları vasıtasıyla bunu sorduk. Aldığımız olumlu tepkiler üzerine de hemen harekete geçtik ve bu yıl ikinci panayırımızı, günümüz anlayışına uygun bir şekilde modernize ederek hayata geçirdik. Ve görüyoruz ki her yıl daha da artan bir kalabalıkla etkinliğimiz büyüyor. Gerek göstericiler, gerekse ziyaretçiler, daha şimdiden farklı illerden gelmeye başladı. Önümüzdeki yıllarda bu etkinliklerimize, Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçilerin katılmasını bekliyoruz. Bu anlamda, etkinliklere katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin