KARACABEY ORMANCILARI YEŞİLE DÜŞMAN MI?

 SEVSİNLER SİZİN ORMANCILIĞINIZI     

ORMAN İŞLETMESİNDE AĞAÇ KIYIMI


ATATÜRK’ÜN BİR AĞAÇ İÇİN YALOVA’DA KÖŞK YÜRÜTTÜĞÜNÜ ORMANCILAR BİLMİYOR MU?

Karacabey Orman İşletme Şefliği’nin Bursa Caddesi üzerindeki hizmet binası yıkıldı.  Ihlamur, Palmiye ve yıllanmış Çam ağacı olan bahçede şimdi tek bir ağaç kalmadı. “Karacabey Ihlamur kokacak” diyen belediyemizin fen işlerine ait söküm makinaları, her yıl sokağa burcu burcu  güzel koku yayan Ihlamur ağacı ile birlikte tüm diğer ağaçları da söküp çöpe attılar.3 xx (2)“Yeşilin değerini, Ağaç sevgisini, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Yalova’da tek bir ağaç için köşk yürüttüğünü en iyi ormancılar bilir ve iki metre kare daha geniş bir odada oturmak uğruna ağaçlara kıymazlar şeklindeki düşüncemizde bizi de yanılttılar.catsFFFFFF

Adeta “Biz Ormancıyız. Ağacı en güzel biz keseriz!” dercesine güzelim ağaçları yok ettiler. Ağaçların yerine şu günlerde beton döküldü. Çok yakında kocaman  beton bir bina kurulur.

catsE4Kendilerine,bir doğasever olarak nacizane ama şiddetle öneriyoruz ki; lütfen balkonlarına çiçek saksıları koymayı unutmasınlar.              Çünkü, son yıllarda Karacabey’de hız kesmeden yaşanan ağaç katliamı yüzünden kuşlar ve özellikle kumrular yuva kuracak dal bulamadıklarından balkonlardaki saksılara yuva yapıyorlar..

Lütfen Paylaşın ve Beğenin