PARKELER,”YAZ BOZ TAHTASI” GİBİ

Karacabey şehir içindeki Bursa Caddesi’nde gidişli gelişli iki yolun da sol taraflarındaki parkelerin birbirinden ayrıldığını ve yolun bir yanının göçtüğünü daha önce sizlerle paylaşmıştık. Haberimizi dikkate alan yetkililer, Cumhuriyet Alanı’ndan başlayarak Hicaz Osman’ın Kahvehanesi önünde noktalanan parkelerin  onarımını başlattı. Bursa yönünden gelişte sağdaki yolun onarımı tamamlanmak üzere…Daha sonra ise, soldaki yolun onarımına geçilecek.

BİNLERCE PARKE KULLANILAMAZ HALDE

11705324_10205489184641510_3437567041936058768_nHer iki caddenin  kaldırıma yakın sağ taraflarında daima park halinde araçlar bulunduğundan tüm trafiğin orta refüj yönünden  işlemesi olanca yükün buradaki parkelere binmesine, sonuçta birbirlerinden ayrılarak ağır yük altında göçmelerine neden oluyor. Tüm bu olumsuzluklara ağır tonajlı araçların şehir içine girmelerine belediyece göz yumulması da eklenince sorun çok daha kısa sürede ve daha büyük çapta oluşuyor.

“ALİ YAZAR- VELİ BOZAR TEKERLEMESİ”

Belediyeye de bu parkeleri söküp çoğunlukla yenilerini döşemek kalıyor. Çünkü çoğu deforme olan parkeler aynı yere bir daha döşenemiyor ve ıskartaya çıkıyor. Ve bu kısır döngü yıllardır adeta periyodik olarak tekrarlanıp gidiyor. Tam bir yaz-boz tahtası gibi…Özetle, hepimizin çeşitli ödentileri ile toplanan paralar işte böyle heba oluyor!a

Lütfen Paylaşın ve Beğenin