KARACABEY SOKAKLARINDA TEMİZLİĞE ARAÇ ENGELİ

“CUMHURBAŞKANI BURSA’YA GELDİ…KARACABEY TEMİZLENDİ (!)”

Karacabey Belediyesi  Temizlik İşleri elemanları, Bursa Caddesi’ndeki parke onarımından sonra yerde kalan mıcır, kum ve parke kalıntılarını hummalı bir çalışma sonucu ayak altından kaldırdı. Ancak yol kenarına park etmiş haldeki araç sahiplerinin bulunamaması temizliğin istenildiği kadar güzel olmasını engelledi. Temizlik işleri, civardaki kahvehane ve işyerlerine koşuşturarak “bu araç kimin?” diye sorup soruşturmak zorunda kaldı. Sahibi bulunan araçlar çektirilip işgal ettikleri yerlerde kalan çöpler alınırken, sahibi bulunamayan araçların altındaki çöpler ise öylece bırakıldı.

HHBazı Karacabeyliler ise espri yaparak, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’ya stat açılışına gelecek olması bile Karacabey sokaklarında temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ya kendileri Karacabey’e gelecek olsalar demek tüm sokaklarımız bal dök yala yapılacak” şeklinde konuştular.

YER Kİ İSTENSİN !

 Daha önce de belirtiğimiz gibi; çok katlı birkaç otopark yapılıp, bazıları aynı yerde günlerce park etmiş halde bırakılan ve altları hiç süpürülmeyen araçların cadde ve sokaklardan kaldırılmaları,  kahvehane önlerine sandalye çıkarılması ile esnafın yaya kaldırımlarındaki işgallerinin önlenmesi halinde tertemiz sokakları olan bir Karacabey’e kavuşmak işten bile değil! Yeter ki istensin!

20151221_122903

Lütfen Paylaşın ve Beğenin