KARACABEY TSO ÜYELERİNE NEFES ALDIRDI

Finansmana erişimde geliştirilen Nefes Kredisi, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine nefes aldırdı.


Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü yaptığı açıklamada; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan “Nefes Kredisi Kampanyası” kapsamında Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası tarafından oluşturulan 10 milyon TL   kaynak karşılığında üç banka aracılığıyla üyelere 18ay vade ve 0,99 oran ile kredi olarak kullandırıldı.

Karacabey TSO Başkanı Naci Güncü “Geçtiğimiz sene kredilerde durgunluğun yaşandığı ve faizlerin yüksek olduğu dönemde TOBB, Oda ve Borsalar elini taşın altına koymuş, Aralık 2016 yılı sonunda Nefes Kredisi ve yeni KGF sistemi ile KOBİ kredilerinde yeni bir dönem başlatmıştı. Bu süreçte, hazine desteğini arkasına alan KGF aracılığıyla kredi hacim yaratılmıştı ve Odamıza kayıtlı KOBİ Üyelerimiz TOBB Nefes Kredisinden yararlanmıştı. 2018 yılında Nefes Kredisini 18 aya uzatılan vade ile yeniden Odamız üyelerinin kullanımına açtık.” diyerek, Odanın mevcut kaynaklarını üyelerin kullanımına açtıklarını, teminat yetersizliğinden kredi kullanamayan KOBİ üyelere destek olduklarını, KGF ile kredi tutarının %85’ine hazine desteği sağlandığını sözlerine ekledi. Başkan Güncü, kredi kullanım masraflarını da sıfırladıklarını belirterek Üyelerimiz hiçbir ad altında dosya, sigorta v.b masraflara katlanmadılar, bu da önemli bir konu, dedi.

Nefes Kredisine ilişkin açıklamasında Karacabey TSO Üyelerinin 1(Bir) yıl vade ile 12 taksit geri ödemeli azami 100 Bin TL kredi kullandıklarını belirten Başkan Naci Güncü; bu kampanyanın ilçe ekonomisine canlılık kazandırdığını görüyoruz, dedi. Başkan Güncü, 2018 yılı Nefes Kredisi kampanyasının tamamlandığını ve önümüzdeki yıllarda ihtiyaç duyulması halinde yeniden bu çalışmaların yapılacağını sözlerine ekledi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin