KARACABEY TSO’dan ÜYELERİNE KREDİ DESTEĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri (KOBİ) maddi olarak rahatlatacağı düşünülen “Nefes Kredisi Kampanyası”ndan Üyelerinin faydalanmasını sağlamak amacıyla Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nın da katılacağı açıklandı.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü yaptığı açıklamada; “KOBİ’lerin finansman sorununa çözüm bulmak için reel sektör ile finans sektörünün el ele verdiği ve ortak bir çalışma yapıldığını” ifade etti.

Karacabey TSO Üyelerinin faydalanması için oda olarak 700 Bin TL tutarında kaynak ayırdıklarını belirten Başkan Güncü; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Kredi Garanti Fonu’nun da desteği ile Karacabey TSO Üyelerinin toplamda 8,2Milyon TL’lik meblağı kredi olarak kullanacaklarını söyledi.

BAŞKAN NACİ GÜNCÜ: “Ekonomik Şartları Göz Önünde Bulundurursak “NEFES KREDİSİ” Çok Büyük Bir Fırsat”

Kredi kullandırımının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından protokol imzalanan Ziraat Bankası ve Denizbank tarafından gerçekleştirileceğini söyleyen Naci Güncü, “İlgili Bankaların Şube Müdürleri ile yaptığımız görüşmeler sonucu KOBİ’lerin şu an için yıllık %15-18 faiz bandında kredi kullandıklarını görüyoruz. Nefes Kredisi Kampanyası kapsamında bu faiz oranıaylık %0,83’e ve yıllık % 9,9’a düşüyor. Ayrıca KOBİ’ler söz konusu nefes kredisi kullanımında teminat ihtiyacının % 85’ini de Hazine desteği ile Kredi Garanti Fonu’ndan sağlayabilecekler.” şeklinde konuştu.

Odadan “Nefes Kredisi İçin Faaliyet Belgesi” Alıp, Ziraat Bankası ve Denizbank’ın Karacabey Şubelerine Başvurulacak

Nefes Kredisinden faydalanmak isteyen Karacabey TSO Üyeleri,Odadan alacakları“Nefes Kredisi İçin Faaliyet Belgesi”ile başvurularını;

*Ziraat Bankası: 3. Kat Girişimci Krediler Bölümü Tolga Şavşet

*Deniz Bank: KredilerBölümü İlknur Türe’ye

yapabilirler.

Nefes Kredisine ilişkin açıklamasında Karacabey TSO Üyelerinin 1(Bir) yıl vade ile 12 taksit geri ödemeli azami 50 Bin TL kredi kullanabileceklerini belirten Başkan Naci Güncü; bu kampanyanın ilçe ekonomisine canlılık kazandıracağını ümit ediyoruz dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin