KARACABEY TSO,KOSGEB’in KREDİ FAİZ DESTEĞİNİ AÇIKLADI

KOSGEB Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Başvuruları Başladı

 Karacabey TSO’dan yapılan açıklamada KOSGEB’in en yeni destek kalemi Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği hakkında bilgi verildi.

KOSGEB veri tabanına kayıtlı, imalat sanayisinde faaliyet gösteren ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan işletmelerin yerli ve yeni makine – teçhizat alımları için uygun koşullarda finansal destek sağlanması amacıyla KOSGEB İdaresi Başkanlığı ile aşağıda yer verilen Bankalar arasında “2016 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Protokolü” imzalandı.

Bu kapsamda imalat sanayisinde faaliyet gösteren işletmelerin yerli ve yeni makine – teçhizat alımları için 1.500.000 TL üst limitle kullanacakları kredinin 300.000 TL olan faiz / kar payı bedelinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak.kosgeb-2016

İlk 6 ay Geri Ödeme Yok

İşletmenin program kapsamında kullanacakları kredinin ilk 6 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli olmak üzere toplam 36 ay olacak şekilde geri ödenecek. Ayrıca teminat sıkıntısı yaşayan işletmeler Kredi Garanti Fonu A.Ş’nin sunduğu kefalet hizmetlerinden de faydalanabilecekler.

Programda Yer Alan 8 Bankalar:

 AKBANK  T.A.Ş.

DENİZBANK  A.Ş.

T.C. ZİRAAT BANKASI  A.Ş.

GARANTİ BANKASI  A.Ş.

HALK BANKASI A.Ş.

İŞ BANKASI  A.Ş.

VAKIFLAR BANKASI  T.A.O

YAPI KREDİ BANKASI

Başvurular 19 Eylül – 3 Ekim Tarihleri Arasında

İşletmelerin 19 Eylül – 3 Ekim 2016 tarihleri arasında http://kredi.kosgeb.gov.tr/ adresinden başvuru formunu doldurmasıyla birlikte KOSGEB Müdürlüğü onay süreci başlayacaktır. Başvuru sürecine ilişkin ayrıntılı bilgi ve sorular için (224) 671 85 50 numaralı telefondan Karacabey TSO’ya ulaşılabilmektedir

Lütfen Paylaşın ve Beğenin