KARACABEY TÜRK TELEKOM’DAN ŞİKAYET VAR!

Mobil telefonlarında AVEA hattını kullananlar dikkat!

Türk Telekom sizi de kandırabilir!

1 Nisan’da başlayacak olan 4.5G için mobil iletişim şirketleri abonelerine uyumlu sim kartları dağıtmayı sürdürüyor. Türkcell sim kartları ücretsiz dağıtırken, AVEA aboneleri 15.oo TL. ödeyerek 4.5G uyumlu sim kart sahibi oluyorlar.

Karacabey’de  AVEA tarafından adeta enayi yerine konulduğunu kaydeden bir AVEA (Türk Telekom)  abonesi konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bir süre önce hattımı AVEA’ya taşıdım. Gazetede AVEA’nın da Türkcell gibi 4.5G uyumlu sim kartları ücretsiz verdiğini okuyunca, fatura ödemeye gittiğimde sim kart da almak istedim. Ancak 15.00 TL. ödemem istenerek tüm itirazlarıma  karşın bu bedel benden tahsil edildi ve sim kartım değiştirildi. Ödediğim sim kart bedeli için makbuz da verilmedi. cats-cropffBirkaç gün sonra telefonuma AVEA’dan bir mesaj geldi. Mesajda 4.5G  uyumlu sim kartımı ücretsiz alabileceğim bildiriliyordu. Derhal AVEA Müşteri Hizmetleri’ne elektronik ileti yazarak “Sim kartımı aldığımı, ancak benden 15.00 TL. tahsil edildiğini  ve şikayetçi olduğumu” bildirdim. Ertesi gün de, Karacabey Cumhuriyet Alanı’ndaki  Türk Telekom Bayine  giderek ücretsiz alınmasını gereken sim kart için neden benden 15.00 TL. alındığını sordum. Yanıt: (O zaman öyleydi !) şeklinde oldu. Ücretsiz alabileceğim konusunda  AVEA’dan mesaj geldiğini söyleyince de; (Birkaç gün ücretsizdi… Şimdi alsanız yine ücretli…) dediler… Gerçi 15.00 TL. büyük bir para değil, ama insana aldatılmak duygusu ağır geliyor ve üzüyor!

Şimdi aracılığınızla  Türk Telekom’a ve Karacabey Bayine soruyorum:  AVEA aboneleri enayi mi? Vodafon’da eski kartlar 4.5G’ye uyumlu. Onların sim kart değişimi gerekmiyor. Türkcell’dekiler ücretsiz. Peki AVEA üstelik mesaj da gönderdiği halde neden hâlâ 15.oo TL. almayı sürdürüyor? Bu uygulama genel mi, yoksa  sadece Karacabey’e özel mi? Türk Telekom Tv. reklamında oynattığı Sanatçı Hadise’nin aldığı ücreti, abonelerine attığı kazıkla topladığı paralarla ödüyor olmalı !

Ben, taahhüdüm bitsin, aboneliğimi derhal iptal ettireceğim. Aklı olan ve kandırılmak istemeyen AVEA’ya geçmesin!”

Sizce haksız mı?

Lütfen Paylaşın ve Beğenin