“Karacabey Yatırımcılar İçin Cazibe Merkezi Olacak”

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, tarıma dayalı sanayi tesisleri kurmak isteyen yatırımcıları ilçeye çekerek, Karacabey’i girişimciler açısından cazibe merkezi haline getirmek için kolları sıvadığını bildirdi.

Tarımda sürdürülebilirlik açısından, tarıma dayalı sanayi tesislerinin ürünlerin yetiştirildiği yörede kurulması gerektiğine vurgu yapan Başkan Ali Özkan, karşılaşılan bürokratik engellerin aşılması için Büyükşehir Belediyesi ve Tarım Bakanlıkları nezdinde gerekli girişimleri başlattıklarını açıkladı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, tarıma dayalı sanayi tesisleri kurmak isteyen yatırımcıları ilçeye çekerek, hem ilçe hem de ülke ekonomisine katkı sağlaması hedefiyle, Karacabey’deki yatırım fırsatlarını arttırmak adına önemli çalışmalar başlattı.

Karacabey’in gerçek bir tarım kenti olduğunu ve bu vasfını sürdürebilmesi için de tarımsal alanların korunması gerektiğine vurgu yapan Başkan Ali Özkan, verimli arazilerin korunması konusunda herkesten daha fazla duyarlılığa sahip olduklarını belirterek, üretim vasfını yitirmiş arazileri ekonomiye can katar hale kavuşturup, Karacabey’i tarıma dayalı sanayicilerin gözbebeği haline getireceklerini söyledi.

“Birinci Sınıf Topraklarımızın Korunması Asıl Hedefimizdir”

12715293_918645098231411_7598333440931571270_nOrtak akıl ve istişare kültürü ile yola çıkarak, müreffeh ve modern Karacabey’i hedeflediklerini ifade eden Belediye Başkanı Ali Özkan; “Karacabey denince ilk akla gelen tarım ve bereketli topraklarımız. Tarıma dayalı sanayinin, ilçemizde oldukça köklü bir geçmişi var. Bu konuda gerçek bir tarım kentinde yaşayan bizler, verimli topraklarımızın korunması konusunda herkesten fazla duyarlılık gösteriyoruz. Verimli, birinci sınıf topraklarımızın korunması asıl hedefimizdir. Bunun yanı sıra; ekonomik anlamda vasfını yitirmiş arazilerde, yine çiftçi ve üreticimizin ürünlerini kendi yöresinde işleyebilecek, ham maddeden, mamul ürün haline getirebilecek tesislerde değerlendirmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu tesislerin, eski adı ile köy tabir ettiğimiz Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsüne kavuşmuş kırsal yörelerimizde olmasını hedefliyoruz” dedi.

12646940_918645118231409_1620719577247097849_n“Yatırımcı Sayısı Giderek Artıyor”

Karacabey’de yatırım yapmaya hazır, yılın on iki ayı çalışabilecek ve istihdam sağlayacak yatırımcıların bulunduğunu aktararak, bu yatırımcıların sayısının da giderek arttığını söyleyen Başkan Özkan; “Tüm bu hedeflerimize ulaşmak için Büyükşehir Yasası’ndan kaynaklanan 5 dönümlük üst sınır engellenin de aşılması gerekiyor. Yüz binlik plan notlarında yer alan, entegre tesislerdeki 5000 metrekarelik üst sınır sorunun çözülmesine yönelik taleplerimizi içeren dosyalarımızı, bir rapor halinde Büyükşehir Belediyemiz ve Tarım Bakanlığımıza sunmuş bulunuyoruz. Karacabey’i tarıma dayalı sanayicilerin göz bebeği haline getirecek girişimlerimiz, tüm kararlılığımızla sürdürülecektir” ifadelerini kullandı.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin