KARACABEY YENİDEN FİLM YAPIMCILARININ GÜNDEMİNDE

Karacabey, sahip olduğu eşsiz doğal güzellikleri ile film yönetmenlerinin  yeniden ilgisini çekiyor.


Yıllar önce Yeniköy, panayır ve Karacabey Harası’nda çok sayıda sinema filmi çekildiğini biliyor muydunuz?

Örneğin Yeşilçam’ın ünlü jönlerinden Fikret Hakan ve dönemin şuh kadın oyuncusu Sevda Ferdağ, aylarca Yeniköy’de, Adem ile Havva adlı filmin çekimi için Karacabey’e konuk olmuş, filmde Yeniköy’ün doğal güzellikleri  Cennet’in temsil edildiği sahnelere dekor olarak kullanılmıştı.Yine salon ve aksiyon filmlerinin ünlü jönü Cüneyt Arkın, bir filminde İmaret Camii’ni ve Karacabey Harası’nı   plato olarak kullanarak beyazperdede ölümsüzleştirmişti.  Sadece bunlar mı? Elbette hayır! TRT televizyonunun drama yapımcıları Karacabey Harası’nın müdavimleri olmuş ve sayısız filmlerde haranın doğal güzelliklerini  mekan olarak kullanmışlardı. Burada yapılan bir çalışmanın molasında Kadir Savun ve Attila Ergün ile yaptığımız  röportajın ardından  çektirdiğimiz anı fotoğraflarını ilişikte sunuyoruz. Atlar ve Obalar adlı bu drama filminde sonradan Şener Şen ile evlenen tiyatro ve sinema sanatçısı Sermin Hürmeriç’in başrolde olduğunu da anımsatalım.  

Karacabey  yine ve yeniden; eşsiz doğal güzellikleri ile film yönetmenlerinin  ilgisini çekiyor

ATV’de yayınlanan ‘Kim Milyoner Olmak İster’ isimli yarışmanın sunuculuğunu da yapan dizi ve film oyuncusu Murat Yıldırım ile Özge Güner tarafından başrollerin paylaşılacağı yeni filmin yapımcı şirketi Lucky Red, filme doğal mekân olarak başta ‘Leylek Köyü’ Eskikaraağaç olmak üzere, Karacabey’in eşsiz güzelliklerini doğal mekân olarak seçti.

Önümüzdeki Nisan ayında çekimleri başlayacak filmde; mesleğine gönül vermiş bir veteriner ile zaman zaman hafızasını yitiren genç bir kız arasında geçen aşk hikâyesi konu edilirken, filmin arka planında ise Karacabey’in longoz ormanları, ayı barınağı, hara ve diğer eşsiz doğal güzellikleri, doğal mekân olarak ‘beyazcam’ da izleyicilerle buluşacak.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin