Karacabey Yolu ulaşıma açık

Kentin her köşesinde karla mücadelesini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yoğun yağış nedeniyle ulaşımın durduğu Bursa – Karacabey Yolu’nda yaşanan mağduriyette de yine vatandaşların yanındaydı.


Büyükşehir Belediyesi ekipleri, uzun süre yolun açılmasını bekleyen vatandaşlar için bölgeye 5 bin kumanya ve yakıt ulaştırdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin de desteğiyle, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın durduğu Bursa – Karacabey Yolu’nda yaşanan mağduriyet giderildi, yol ulaşıma açıldı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kısa sürede alınan önlemlerle bölgedeki vatandaşlara kumanya ve yakıt ulaştırıldı.

Kentte yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa – Karacabey Yolu’nun 50. km’sinde Uluabat yakınlarında tırların yan yatması ve ulaşımın durması nedeniyle yolda kalan vatandaşlar için Büyükşehir Belediyesi seferber oldu. Yaşanan olay nedeniyle yolda yaklaşık 40 km araç trafiği oluştu ve 2000 civarında vatandaş da uzun saatler yolun açılmasını bekledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin talimatı üzerine kısa sürede organize olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölgede mahsur kalan vatandaşlar için 5 bin adet kumanya ve yakıtı ulaştırdığı vatandaşlara destek oldu. Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin de çalışmalarıyla açılan yolda Büyükşehir Belediyesi ekip, ekipman ve araçları da bölgeye lojistik destek sağladı.
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, kentin her köşesinde kar temizleme ve tuzlama gibi karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Bursa’nın 17 ilçesinde 1076 mahallede, 24 saat karla mücadele faaliyetlerine yoğun olarak devam ediyor. Vatandaşlar ihtiyaç halinde ALO 153 ve (0224) 716 27 87 numaralarından Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşabilecekler.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin