Karacabey’de, 15 Temmuz Anma Programları Başladı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programları, tüm yurtta olduğu gibi Karacabey’de de başladı.


Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için şehit olmuş tüm kahramanlarımızı, ilçemizde mezarları başında yâd ettik. 15 Temmuz’un ruhunu, tüm iliklerimizde hissetmemiz gerek. O gün verilen mücadele aslında, tüm dünyaya Kurtuluş Savaşı’nda verdiğimiz ‘Hâkimiyet Milletindir’ mesajının, gerçek bir örneğidir’’ dedi.


 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programları, tüm yurtta olduğu gibi Karacabey’de de başladı.

 Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da sabah namazını İmaret Cami’nde kıldıktan sonra, protokol üyeleri ile birlikte Karacabey’de bulunan şehit kabirlerini ziyaret ederek, dualar okudu.

 Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkanı Ali Özkan, Emniyet Müdürü Arif Günal, Jandarma Komutan Vekili Başçavuş İsmail Gürlüer ve İlçe Müftüsü Durmuş Ayvaz’ın katılımıyla gerçekleştirilen şehit kabirlerinin ziyaretinin ardından ise Ulucami’de, aziz şehitler için öğle namazı öncesi Mevlid-i Şerif okundu.

 

 Tüm Kahramanlarımızı Rahmet ve Milletle Anıyoruz

 Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklamada, “15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için hayatını kaybetmiş tüm kahramanlarımızı, ilçemizde mezarları başında yâd ettik. Tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. 15 Temmuz’un ruhunu, tüm iliklerimizde hissetmemiz gerek. O gün verilen mücadele aslında, tüm dünyaya Kurtuluş Savaşı’nda verdiğimiz ‘Hâkimiyet Milletindir’ mesajının, gerçek bir örneğidir’’ dedi.

Lütfen Paylaşın ve Beğenin